REKLAMA

Nowa, polska marka co-workingowa rusza we Wrocławiu. Zobacz wnętrza WORKO

Redakcja Archiconnect.pl | 13 cze 2019 12:24 0

Pierwsza przestrzeń pracy wspólnej WORKO powstała we wrocławskim biurowcu Promenady Zita. Na niemal 1000 m kw. powierzchni uniwersalny motyw sieci rzek łączy się w wystroju z elementami nawiązującymi do charakterystycznych dla Wrocławia mostów. Za koncepcję architektoniczną oraz prace w zakresie design + build odpowiada firma Tétris, specjalizująca się w kompleksowej aranżacji biur.

W nowo otwartym biurze WORKO na dwóch piętrach przygotowane zostały wygodne i różnorodne miejsca pracy dla ponad 100 osób. Zadaniem ekspertów z zakresu fit-out z firmy Tétris było w pierwszej kolejności opracowanie oryginalnej i elastycznej koncepcji wizualnej WORKO. Miała ona z jednej strony umożliwiać implementację w kolejnych lokalizacjach, z drugiej zaś - uwzględniać klimat i specyfikę konkretnego miasta czy dzielnicy.

Zobacz też: Siedziba firmy w kamienicy czy biurowcu? Poznaj mocne i słabe strony obu rozwiązań

Na element wiodący w koncepcji WORKO wybraliśmy siatkę rzek będących naturalnym łącznikiem wielu miast, kultur i interesów. We Wrocławiu, nazywanym „miastem 100 mostów”, dodatkowo wprowadziliśmy do identyfikacji wizualnej graficzne formy nawiązujące do tych konstrukcji. Można je także interpretować jako symbol pokonywania barier i łączenia wielu różnych podmiotów w jednym miejscu, czyli kwintesencję przestrzeni co-workingowej - mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywna w Tétris.

Nowy gracz, nowy look

Nowa polska marka WORKO wzbogaca rozwijający się rynek powierzchni co-workingowych. Wcześniej firma Tétris realizowała już projekty fit-outowe dla firm takich jak Mindspace, Regus czy Solution Space. Teraz jednak była odpowiedzialna także za wypracowanie identyfikacji nowego gracza, który swoją ofertę kieruje przede wszystkim do młodych ludzi pracujących w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym, a także do projektów start-upowych. Przestrzeń biura podzielona jest na kilka stref. Po pierwsze stylizowane na rzeki korytarze kierują ruchem do rozlokowanych „na brzegach” zielonych wysp - pokoi. Dalej rzeka płynnie przechodzi w plaże będące miejscem relaksu i pracy w zaciszu. Pomieszczenia co-workingowe urządzone są w klimacie przestrzeni miejskich - mówi Danuta Barańska.

To też Cię zainteresuje: Przyjazne, naturalne i innowacyjne biuro: zobacz najnowszą realizację Massive Design

Projekt WORKO dla Vantage Development prowadził oddział Tétris z Wrocławia. Przygotowanie koncepcji i jej realizacja zajęły 4 miesiące.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!