REKLAMA

Nowa polska marka na rynku wyposażenia wnętrz

Redakcja Archiconnect.pl | 19 cze 2018 12:49 0

Inspiruje ich otoczenie, starają się również z nim współpracować. Projektantów nowej polskiej marki DOKI wyróżnia coś jeszcze: doświadczenie. DOKI to działająca od początku 2018 roku grupa projektowa, za którą stoją architekci z pracowni Studio 1:1.

"Od początku naszą inspiracją była Stocznia Gdańska. Bliskie sąsiedztwo pozwoliło nam na obserwowanie pracy inżynierów i robotników. Prostota rozwiązań zaawansowanych technologicznie statków, popchnęła nas w stronę przejrzystych, zrozumiałych i uczciwych koncepcji. Tworzymy je odwołując się do tożsamości miejsca, przestrzeni kulturowej, w której żyjemy i pracujemy” - mówi Wojciech Mierzwa, projektant DOKI.

Produkty DOKI to efekt obserwacji, inspirowanych tym co strukturalnie proste, często industrialne i stoczniowe. Powstają przemyślane, przydatne w życiu codziennym przedmioty dekoracyjne, takie jak wieszak Shadow czy Struktura. Marka DOKI to również meble, np. ławka MESO z tapicerowanymi elementami i skrzynką na dokumenty w formacie A4.

Wszystkie projekty – przedmioty i meble produkowane są przez lokalnych rzemieślników oraz niewielkie manufaktury rodzinne. Projektanci DOKI starają się wykorzystywać materiały rodzime, łatwo dostępne, zwracając uwagę na ich efektywne wykorzystanie.

GOOD INSIDE - sklep internetowy, który promuje polski design!

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!