REKLAMA

Nowa siedziba Westwing w biurowcu Spectrum Tower

Redakcja Archiconnect.pl | 28 sie 2018 11:27 0

Nowe, komfortowe biura Westwing Home&Living to efekt pomyślnej współpracy firmy z pracownią architektoniczną JMW Architekci z Warszawy. Niedawno międzynarodowy koncern zajmujący się sprzedażą mebli i artykułów wyposażenia wnętrz przeniósł siedzibę do warszawskiego biurowca Spectrum Tower.

Do własnej dyspozycji firma otrzymała całą piątą kondygnację budynku, czyli w sumie ok. 1500 m kw. powierzchni. Wcześniejsze realizacje pracowni założonej przez trójkę architektów: Krzysztofa Jachowicza, Łukasza Michalskiego i Jakuba Wiśniewskiego (szczególnie projekty biur dla CI Games oraz dla firmy Vileda), spodobały się przedstawicielom firmy Westwing i przekonały ich do powierzenia projektu wnętrz nowej siedziby w ręce pracowni JMW.

Architekci rozpoczęli prace projektowe jak zwykle od dokładnego wywiadu z klientem. W przypadku klienta biznesowego, poznanie struktury firmy, potrzeb poszczególnych działów, wreszcie ilości ludzi, którzy na co dzień będą przebywać w biurze, a nawet ich przyzwyczajeń, jest szczególnie ważne. Dopiero na tej podstawie powstaje tzw. strategy working environment, czyli analiza środowiska pracy. Główna idea jaka nam przyświecała przy tym projekcie to stworzenie wnętrz do komfortowej pracy, spełniających wszystkie kryteria dobrze zorganizowanego biura, ale jednocześnie ciepłych, nowocześnie przytulnych, „udomowionych” – opowiada Łukasz Michalski z JMW Architekci. Taka wizja w pełni zgadzała się z wizją klienta, który wyobrażał sobie biuro jako pełen przyjaznych zakamarków open space. Ten pomysł udało się im wspólnie zrealizować.

To też Cię zainteresuje: VOX - nowa siedziba firmy

Jednak zanim do tego doszło projektanci musieli całkowicie zmienić układ funkcjonalny i stworzyć nowy plan powierzchni. Zakładał on przede wszystkim rozbicie korytarzowej, nudnej przestrzeni typowej dla biur starszego typu. Już od wejścia pracowników i odwiedzających firmę gości zapraszają przeszklone, tematyczne salki spotkań, urządzone w różnych stylach: skandynawskim, industrialnym, retro czy w stylistyce glam… Dla komfortu pracowników zostały wydzielone specjalne strefy do rozmów służbowych i prywatnych, tzw. phoneboxy, zaprojektowano również tarasy, na których można odpocząć na świeżym powietrzu. Jednak sercem firmy jest, jak mówią jej pracownicy, kuchnia połączona z kawiarnią, tzw. Westwing Caffe, wystrojem nawiązująca do tradycyjnych kawiarni w mieście. 

Bardzo ważnym miejscem jest również recepcja – to wizytówka biura i całego koncernu. Projektanci z JMW Architekci podeszli do tego zadania niezwykle ambitnie i wymyślili nietypową recepcję w kształcie piktogramu domu przypominającego dziecięcy rysunek. Tak zaprojektowana, stanęła centralnie na wprost wejścia na piętro, na tle dużego przeszklenia, po którym miękko spływają udrapowane lekkie tkaniny zasłonowe. W recepcji znalazła się też wygodna sofa ze stolikami kawowymi. Można przy nich usiąść, czekając na umówione spotkanie i obejrzeć liczne albumy o wnętrzach. Taki pomysł od razu spodobał się inwestorowi, bo dzięki temu odwiedzający firmę goście już od wejścia mogą się poczuć jak w pięknie urządzonym, gościnnym domu.

Zobacz też: Inteligentny dom - apartament pokazowy już działa w Warszawie

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!