REKLAMA

Pierwszy w Polsce pokazowy dom inteligentny już działa!

Redakcja Archiconnect.pl | 01 kwi 2019 11:34 0

W Krakowie otwarto właśnie pierwszy w Polsce pokazowy dom inteligentny. Odwiedzający Real Smart Home mają możliwość poznania koncepcji inteligentnego domu i osobistego wypróbowania jego funkcji. Mogą też dowiedzieć się, jak może wyglądać proste, intuicyjne i w pełni zautomatyzowane sterowanie domem.

Showroom, w którym prezentowane są rozwiązania Real Smart Home otworzyła firma Hi-End Tech, flagowy partner Loxone w Polsce. Goście pokazowego apartamentu mogą na własnej skórze przekonać się, w jaki sposób inteligentne sterowanie światłem, zacienianiem, klimatyzacją lub ogrzewaniem pozwala zaoszczędzić 50 000 czynności i decyzji rocznie. Zobaczą także, w jaki sposób Loxone Smart Home radzi sobie z określonymi sytuacjami i specjalnymi funkcjami, takimi jak system multiroom audio czy alarm przeciwwłamaniowy.

- Spotykając się z klientami z pasją opowiadaliśmy o możliwościach i funkcjonalnościach, które oferuje system Loxone. Ich reakcja była bardzo pozytywna, ale dało się wyczuć pewnego rodzaju niedowierzanie: jak to jest możliwe, że wszystkie domowe podsystemy mogą ze sobą współpracować? - wyjaśnia Marek Borówka, właściciel showroomu i porównuje dom do samochodu. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie auta bez pilota, który automatycznie wyłączy światła, radio, zabezpieczy pojazd alarmem, domknie okna. Dlaczego podobne rozwiązanie wciąż nie jest standardem w naszych domach? System Loxone oferuje tę możliwość. Jedno kliknięcie na przycisk na ścianie skontroluje domknięcie okien, zasłoni rolety, wyłączy muzykę i światła, obniży temperaturę, uzbroi alarm, zasymuluje naszą obecność poprzez losowe włączanie świateł, odetnie dopływ wody w przypadku zalania i jeszcze ochoczo powiadomi nas o wszystkich zdarzeniach powiadomieniem na telefon. Nasz showroom pozwala to wszystko zobaczyć na własne oczy - wyjaśnia partner Loxone.

Zobacz też: Nowoczesne okno odstraszy włamywaczy. Poznaj Smart Guard!

Osoby, które zdecydują się na wizytę w domu pokazowym, osobiście wypróbują szklanych przycisków Touch Pure, bezdotykowego Touch Surface czy sterowania funkcjami domu z poziomu tabletu umieszczonego na ścianie. W naszym showroomie, poza standardowymi funkcjami, jakimi dla Loxone jest sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, klimatyzacją itd., mamy klika ciekawych, innowacyjnych rozwiązań. Pozostawimy je jednak dla klientów odwiedzających nasz showroom - dodaje Marek Borówka.

Dom pokazowy Real Smart Home znajduje się przy ul. Krasowej 16/7 w Krakowie. Prezentacje przeprowadzane są w małych grupach, by zapewnić wystarczająco dużo czasu na ewentualne pytania. Godziny prezentacji to: 12:00 i 16:00. Czas trwania to ok. 45 minut. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza na stronie.

To też Cię zainteresuje: Water Mansion House - luksusowa rezydencja nad wodą

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!