REKLAMA

Polska projektantka nagrodzona w międzynarodowym konkursie

Redakcja Archiconnect.pl | 04 lip 2018 12:44 0

29 czerwca podczas uroczystej gali nad jeziorem Como we Włoszech, architekt Katarzyna Dzięcioł otrzymała nagrodę A’design. Jury z całego świata doceniło projekt toaletki Tolumi, stworzony przez projektantkę z Polski.

Konkurs A’design to międzynarodowa impreza, której celem jest wybranie najbardziej wartościowych, innowacyjnych i ciekawych pomysłów w dziedzinie architektury i wzornictwa. Prace projektantów i twórców z całego świata ocenia jury, w którego skład wchodzą m.in. architekci, projektanci oraz wykładowcy z takich uczelni jak Politechnika w Mediolanie, Uniwersytet Michigan, Uniwersytet Boloński czy Krakowska Akademia Sztuk Pięknych. Zmagania w konkursie podzielone są na kategorie, a nagradzane produkty łączy przede wszystkim pomysł i dobry design. W tym roku brązową statuetkę w kategorii "Meble i Przedmioty Dekoracyjne" zdobyła toaletka Tolumi, zaprojektowana przez Katarzynę Dzięcioł. 

Stworzona przez kobietę z myślą o kobietach, minimalistyczna toaletka Tolumi została doceniona za swoją prostą formę i funkcjonalność. To mebel uniwersalny, który dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Może pełnić funkcje stolika czy pomocnika, ale też bez wysiłku możemy przestawić ją w dowolne miejsce i zmienić w funkcjonalną toaletkę. „Do wykonania makijażu niezbędne jest odpowiednie światło. Dzięki mobilności Tolumi w każdej chwili możemy mieć dostęp do najlepszego oświetlenia, w szczególności do światła dziennego” – tłumaczy Katarzyna Dzięcioł. „Mebel jest łatwy w obsłudze i uniwersalny. Indywidualnego charakteru nabiera dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów. Bawiąc się kompozycją faktur i kolorów dopasujemy go do każdej przestrzeni” – dodaje architekt.

To też Cię zainteresuje: Nowa polska marka na rynku wyposażenia wnętrz

Cały czas trwają prace nad kolejnymi wersjami toaletki m.in. z wbudowanym lustrem czy schowkiem na kosmetyki. Być może w przyszłości projekt trafi do produkcji. Obecnie Tolumi oraz inne nagrodzone prace można podziwiać na wystawie A’design w Centrum Ekspozycyjnym Spazio Ratti we włoskim Como.

Katarzyna Dzięcioł ukończyła architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Jest założycielką studia projektowego Karbonado. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, zarówno dla klientów indywidualnych jak i dużych firm oraz projektowaniem mebli i przedmiotów codziennego użytku.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!