REKLAMA

Poznaj jurorów konkursu "Wnętrze Roku Pfleiderer"

Redakcja Archiconnect.pl | 06 lut 2019 14:38 0
banner2.jpg

Jeszcze do końca października br. architekci, inwestorzy i wykonawcy mogą zgłaszać realizacje w konkursie „Wnętrze Roku Pfleiderer 2019”. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych, w pełni ukończonych realizacji w branży wykończenia wnętrz oraz meblarskiej, w których zastosowano materiały Pfleiderer. Organizator ogłosił właśnie, kto zasiądzie w jury konkursu.

W konkursie “Wnętrze Roku Pfleiderer” chcemy zaprezentować i docenić najlepsze realizacje w obszarach, które nie zawsze są uwzględniane w konkursach branżowych, a które zasługują na uznanie. Projektowanie przestrzeni publicznych, komercyjnych, np. dla branży HoReCa czy służby zdrowia, wymaga ogromnej wiedzy, znajomości materiałów i przepisów. Takie wnętrza także powinny być nie tylko użyteczne ale i atrakcyjne wizualnie. Wraz z zespołem doświadczonego jury poszukujemy właśnie takich projektów, które skutecznie łączą obie te cechy – komentuje Nina Giergowska, Koordynator Działu Obsługi Obiektowej Pfleiderer.

„Wnętrze Roku Pfleiderer” to świetna okazja do przyjrzenia się aktualnym trendom w aranżacji przestrzeni, w której spędzamy czas poza domem. Jak wygląda wnętrze praktyczne, komfortowe a jednocześnie modne? Odpowiedzi na to pytanie będzie szukało profesjonalne jury – dziewięć ekspertek, które design znają od podszewki.

Jury konkursu „Wnętrze Roku Pfleiderer 2019”

Do jury Pfleiderer zaprosił zespół o wszechstronnej wiedzy z różnorodnych dziedzin, m.in. architektury, biznesu, designu, nieruchomości. Dziewięć specjalistek łączy wspólna pasja – aranżacja wnętrz. Kunszt autorów projektów oceni jury w następującym składzie:

Agnieszka Bielaska – absolwentka Politechniki Krakowskiej i Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid. Prowadzi pracownię Asymetria Interior, która jest częścią biura IMB Asymetria dedykowaną architekturze wnętrz. Brała udział w wielu polskich i międzynarodowych inwestycjach biznesowych, pracując w dużych, wielobranżowych grupach projektowych.

Zuza Dominów – Relationship Manager Homebook.pl. Pracowała jako redaktor w magazynach wnętrzarskich, ale od 7 lat jest związana z mediami internetowymi. Tworzyła portal Foorni. Wielka fanka realizacji i projektów polskich architektów. Współtworzy jedyny w Polsce prestiżowy album Homebook Design, prezentujący realizacje rodzimych biur projektowych.

Anna Duma – Country Origameo Director w HB Reavis. Anna zarządza polskim zespołem Origameo, który wspiera klientów HB Reavis w tworzeniu funkcjonalnych, innowacyjnych i pięknych biur dopasowanych do oczekiwań pracowników. Jako ekspert w zakresie HR, posiada bogate doświadczenie w budowaniu strategii workplace i marki pracodawcy czy w obszarze szkoleń i rozwoju.

Nina Giergowska – z zawodu socjolog, psycholog biznesu, od kilkunastu lat związana zawodowo z branżą wykończenia wnętrz. Menedżer ds. Projektów oraz Koordynator Działu Obsługi Obiektowej we Pfleiderer Polska. Odpowiedzialna jest za współpracę z architektami, inwestorami i firmami wykonawczymi.

Ewa Kozioł – redaktor naczelna portalu Dobrzemieszkaj.pl, magazynów: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni. Redaktor portalu dla architektów Archiconnect.pl, współtworzy merytorycznie takie wydarzenia jak Forum Dobrego Designu czy 4 Design Days.

Barbara Kura – architekt. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 40 lat pracuje jako czynny architekt we Wrocławiu. Początkowo w Biurze Studiów i Projektów Służby Zdrowia, następnie w Inwestprojekt Wrocław i w Spółdzielni Autorskich Pracowni Architektonicznych. Od 2006 r. jest członkiem zespołu projektowego w Archicom Studio Projekt.

Anna Laskowska – pełni funkcję Design&Project Manager w New Construction Department Orbis S.A., w którym odpowiada za koordynację projektów pod kątem zgodności ze standardami marki oraz za ich opiniowanie pod kątem designu. Ze spółką związana od 2014 r., w tym czasie odpowiedzialna była m.in. za rebranding i modernizacje istniejących hoteli, koordynację z ramienia Inwestora budowy nowych obiektów m.in. Ibis Gdańsk Stare Miasto oraz wdrażanie nowych standardów marki.

Katarzyna Paszylk – twórczyni Akademii Artystycznej Kappa – obecnie Szkoły Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa. Wykładowca projektowania wnętrz z 10-letnim doświadczeniem. Rocznie kształci około 120 absolwentów tego kierunku, a wielu z jej podopiecznych prowadzi aktywne życie zawodowe w charakterze projektanta wnętrz. Dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu i pasji nauczania powstała niejedna wiodąca na rynku pracownia projektowa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi realizacjami, prowadziła także realizacje komercyjne.

Katarzyna Rzehak – krytyk designu, z wykształcenia historyk sztuki, zajmuje się prognozowaniem trendów. Od 7 lat jest dyrektor kreatywną w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, najstarszej polskiej instytucji zajmującej się designem. Wykładowca studiów podyplomowych Total Design Management prowadzonych przez IWP i Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 6 lat prowadzi w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego konkurs Dobry Wzór, który corocznie dostarcza wiedzy o poziomie designu na polskim rynku.

Zasady i kategorie konkursowe

Obiekty zrealizowane (po odbiorze końcowym) wykonane w okresie 01.01.2018 – 31.10.2019, mogą być zgłaszane w ośmiu kategoriach. Na zwycięzców trzech pierwszych miejsc czekają nagrody finansowe, z kolei w każdej kategorii przyznane zostanie jedno wyróżnienie nagrodzone wyjazdem organizowanym przez Pfleiderer dla maksymalnie 2 osób – autorów projektu. Organizator przewidział następujące kategorie konkursu:

  • Wnętrza hotelowe – hotele, pensjonaty, aparthotele
  • Opieka zdrowotna – szpitale, hospicja, senatoria, apteki, przychodnie
  • Wnętrza biurowe
  • Budynki edukacji zbiorowej – przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe
  • Wnętrza HoReCa – restauracje, bary, puby
  • Wnętrza użyteczności publicznej
  • Handel detaliczny i sieci handlowe
  • Spa i Sport – siłownie, fitness, baseny, stadiony, centra Spa&Wellnes

Realizacje do konkursu można zgłaszać za pośrednictwem platformy: www.wnetrzeroku.com/login
Więcej szczegółów >>>TUTAJ - KLIK<<<

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!