REKLAMA

Prywatny akademik - Gdański Harvard otwarty

Redakcja Archiconnect.pl | 13 lut 2019 09:52 0

Rynek prywatnych akademików to stosunkowo nowa kategoria nieruchomości komercyjnych w Polsce, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Aktualnie na terenie kraju funkcjonuje około 100 prywatnych akademików, które łącznie dostarczają około 6,5 tys. miejsc dla studentów. Już w drugiej połowie lutego pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do mikroapartamentów Gdańskiego Harvardu.

- Rynek prywatnych akademików w najbliższych latach będzie zwiększał swój udział w ogólnej podaży przestrzeni dla studentów w Polsce. Tylko na Pomorzu w fazie budowy znajdują się trzy tego typu inwestycje, a planowanych jest aż sześć, które aktualnie są jeszcze na etapie koncepcji i projektowania. Gdański Harward jest jednym z pierwszych zrealizowanych projektów prywatnego akademika w Trójmieście. Inwestycja cieszyła się dużą popularnością wśród inwestorów – 90% studenckich apartamentów sprzedało się w 14 dni – komentuje Rafał Kroczak, Dyrektor Biura Analiz Metropolitan Investment.

Gdański Harward powstał w studenckiej lokalizacji w pobliżu Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z nieograniczonym dostępem do wszystkich atrakcji miasta. To miejsce dla osób, które marzą o dobrze skomunikowanej, ale cichej i zielonej okolicy.

Studencki luksus

Obiekt oferuje 60 klimatyzowanych mikroapartamentów o metrażu od 12 do 23 m kw. z kompleksowo wyposażonym aneksem kuchennym oraz prywatną łazienką. Przestrzeń akademika została zaprojektowana tak, aby zapewniać mieszkańcom niezależność oraz komfortowe warunki do nauki i realizacji własnych pasji. Bezpieczeństwo zapewnia całodobowa ochrona i monitoring oraz system domofonów.

Zobacz też: Wystawa arch. Fernando Menisa we Wrocławiu już od 15 lutego!

- Każdy ze studenckich mikroapartamentów został wyposażony w niezbędne do funkcjonowania meble i sprzęty kuchenne, m.in. kuchnię indukcyjną, lodówkę, zmywarkę, naczynia oraz akcesoria kuchenne, a każda wolna przestrzeń została wykorzystana jako miejsce do przechowywania. Komfort zapewniają liczne udogodnienia, w tym wymiana pościeli i ręczników, możliwość skorzystania z pralni oraz zamówienia usług sprzątania, a także uruchomienia pakietu telewizyjnego. Wszystko to sprawia, że studenci mogą wprowadzić się do Gdańskiego Harwardu bez zbędnego bagażu – komentuje Paulina Bauer, Dyrektor Biura Zarządzania Nieruchomościami Metropolitan Investment S.A.

Komfort w cenie

Ceny studenckich apartamentów są uzależnione od czynników, takich jak: powierzchnia, położenie w akademiku czy nasłonecznienie. Za jednoosobowy studencki apartament o pow. od 13 m kw. trzeba będzie zapłacić 1200 złotych miesięcznie. Za mikroapartament dla dwóch osób o pow. od 16 do 23 m kw. od 1400 do 1650 złotych miesięcznie. W cenie czynszu mieszczą się wszelkie udogodnienia, do opłat należy doliczyć media, w zryczałtowanej kwocie 200 zł.

To też Cię zainteresuje: Poznaj jurorów konkursu "Wnętrze Roku Pfleiderer"

- Znalezienie mieszkania w takiej lokalizacji i w takim standardzie, z pełnymi udogodnieniami, wiązałoby się z poniesieniem znacznie większych kosztów niż ma to miejsce właśnie w Gdańskim Harwardzie. Ponadto mieszkańcy Gdańskiego Harwardu mogą liczyć na opiekę podczas całego pobytu w akademiku, do dyspozycji studentów nieustannie pozostają zarządcy obiektu, którzy odpowiedzą na pytania i pomogą rozwiązać wszelkie problemy. Jest to szczególnie istotne z perspektywy studentów zagranicznych, którym bariera językowa może nie pozwalać rozwiązać pewnych kwestii – dodaje Rafał Miroński, Ekspert platformy Bookistry.com, która umożliwia rezerwację miejsc w prywatnych akademikach oraz apartamentach studenckich w całej Polsce.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!