REKLAMA

Rick Tegelaar - designer, który patrzy na świat bez uprzedzeń

Redakcja Archiconnect.pl | 15 lis 2018 13:05 0

Druciana siatka czy drewno odpadowe to materiały, z którymi lubi pracować Rick Tegelaaar, designer i wynalazca z Holandii. Jako Gość Specjalny tegorocznego Forum Dobrego Designu  opowie, jak zrównoważone projektowanie może zmienić świat na lepsze.

Rick Tegelaar (ur. w  Rotterdamie w 1986 roku) ukończył z wyróżnieniem wydział projektowania produktu ArtEZ Arnhem w Holandii. Od 2011 roku prowadzi z sukcesami własne studio projektowe Atelier Rick Tegelaar. 

Prawdziwym wyzwaniem jest dla mnie znalezienie nowatorskich form i zastosowań, które sprawią, że dawne, czasem zużyte materiały i przedmioty zyskają nowe oblicze, całkiem odmienne od poprzedniego - mówi. Podstawą jest w tym wypadku spojrzenie na przedmioty i materiały, które nas otaczają bez uprzedzeń. 

W swojej pracy projektowej Rick Tegelaar często wchodzi w rolę niemalże naukowca czy wynalazcy, projektując i wdrażając nowe urządzenia, narzędzia i technologie, tak aby z istniejących materiałów stworzyć coś zupełnie nowego. Lubi projektować oświetlenie, ale wśród jego produktów znaleźć też można meble. We współpracy z Arno Geesink (na potrzeby holenderskiego festiwalu poświęconego zrównoważonemu projektowaniu) stworzył także projekt mobilnej wieży ciśnień, która pomaga w ekologiczny sposób korzystać z tzw "szarej wody". 

Rick Tegelaar będzie jednym z Gości Specjalnych tegorocznego Forum Dobrego Designu. Weźmie udział m.in. w dyskusji inaugurującej wydarzenie, a poświęconej ważnym kwestiom zrównoważonego projektowania. 

Forum Dobrego Designu 2018 - jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce designu odbędzie się 6 grudnia 2018 r. w Warszawie! To już szósta edycja spotkania dla architektów, projektantów, producentów i dystrybutorów wyposażenia oraz wszystkich, którzy kochają dobry design.

Zarejestruj się: www.forumdd.pl

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!