REKLAMA

Roca One Day Design Challenge ponownie na 4 Design Days

Redakcja Archiconnect.pl | 10 gru 2018 10:51 0
oddc-byRoca-rgb-compacto-color-fondo_claro.jpg

Druga polska edycja konkursu „Roca One Day Design Challenge” odbędzie się ponownie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w trakcie 4 Design Days. W sobotę 26 stycznia 2019 r. młodzi projektanci i architekci podejmą wyzwanie stworzenia w ciągu zaledwie kilku godzin oryginalnych rozwiązań do przestrzeni łazienkowej.

Roca One Day Design Challenge” zainicjonowany przez markę globalną Roca, lidera w sektorze łazienkowym, stawia wyzwanie stworzenia oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji do przestrzeni łazienkowej - tylko w jeden dzień! Konkurs adresowany jest do studentów wzornictwa i architektury, młodych profesjonalistów, którzy nie ukończyli 30. roku życia.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe będzie dotyczyło zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej, a założenia, zostaną ogłoszone rano w dniu konkursu. Największym wyzwaniem dla uczestników będzie presja czasu. Każdy uczestnik będzie mógł projektować sam lub w grupie (maks. 2 osobowej). Najważniejszymi kryteriami, którymi będą się kierować członkowie Jury będą: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji.

Zobacz też: Dobry Design 2019 - zobacz najlepsze produkty do wnętrz!

Rejestracja

Wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w konkursie powinni dokonać rejestracji. Okres rejestracyjny online będzie trwał do 23 stycznia 2019. Uczestnicy, mogą także rejestrować się osobiście na miejscu w sobotę rano w MCK od godziny 9.00 do 10.30. Zadanie konkursowe i jego założenia zostaną ogłoszone o godzinie 9.30 w sobotę 26 stycznia. Od tej pory uczestnicy walcząc z czasem mogą projektować do 16.00. Następnie odbędą się obrady Jury i około 18.30 ceremonia ogłoszenia wyników.

Jury

W skład Jury konkursowego drugiej edycji Roca One Day Design Challenge w Polsce wejdą profesjonaliści i osobistości ze świata architektury i designu: Jerzy Wuttke - projektant, nauczyciel akademicki, prof. ASP Katowice, były przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Agnieszka Kaczmarska - Prezes SARP Katowice, architekt, Krzysztof Chróścielewski -  projektant, nauczyciel akademicki, prof. ASP Łódź, Robert Konieczny, architekt, Założyciel pracowni KWK Promes, ośmiokrotnie nominowany do nagrody fundacji Miesa van der Rohe, konsultant fundacji, Joanna Dec Galuk - Marketing Manager grupy Roca w Polsce.

Nagrody

Pierwsza nagroda w drugiej polskiej edycji konkursu wyniesie 1000 EURO, druga nagroda w wysokości 700 EURO i trzecia w wysokości 400 EURO, w dodatku Jury może przyznać dodatkową nagrodę fundacji Wa Are Water w wysokości 400 EURO za projekt, który w ciekawy sposób zaakcentuje tematykę zrównoważonego rozwoju.

Konkurs ma charakter międzynarodowy. Pierwsza edycja odbyła się w Hiszpanii w 2012 roku, ostatnia - w 2018 roku - już w 14 miastach na całym świecie: Katowice (Polska), Sofia (Bułgaria), Lizbona (Portugalia), Moskwa (Rosja), Londyn (Wielka Brytania), Sao Paulo (Brazylia), Shanghai i Pekin (Chiny), Muscat (Oman), Barcelona i Madryt (Hiszpania), Dubai (Emiraty Arabskie), Singapur i Hong Kong.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.onedaydesignchallenge.net.

To też Cię zainteresuje: DESIGN-it-UP – Projekt na starcie. Weź udział w konkursie!

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!