REKLAMA

Salon z Poznania nagrodzony w międzynarodowym konkursie

Redakcja Archiconnect.pl | 16 paź 2018 10:28 0

Położony w budynku Quartz-Office w Poznaniu salon sieci Dekorian Home zajął drugie miejsce w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Global Architecture & Design Awards 2018. Za koncepcją showroomu stoi pracownia architektki Katarzyny Baworowskiej-Wolf i projektantki wnętrz Ewy Bryl-Michałowicz.

Salon Dekorian Home w Poznaniu ma kształt trójkąta, którego dwie dłuższe ściany są całkowicie przeszklone. Głównym założeniem projektowym było wydzielenie pięciu stref, aby jak najlepiej zaprezentować bogatą ofertę showroomu. Projektantkom zależało na uniknięciu typowej formy ekspozycji lamp, które postanowiono ciekawie wyeksponować na regale. Dzięki temu, wszystkie można oglądać razem, ale jednocześnie każda ma swoje własne miejsce. Układ ścian stworzył pewnego rodzaju tunel. Poza tym przedzieliliśmy przestrzeń dwoma ażurowymi regałami na lampy oraz dwiema ścianami o intensywnym kolorze, które pełnią rolę tła ekspozycji. W ten sposób wydzieliły się mniejsze strefy. W każdej z nich można zaprezentować fotel z lampą czy stół. Wisienką na torcie jest pięknie podświetlone designerskie krzesło, które zyskało teatralny charakter. Kreując poznański showroom pamiętaliśmy o bliskości ruchliwej ulicy i wyglądzie witryny, która miała zachęcić do odwiedzin potencjalnych klientów. Jury konkursu Global Architecture & Design Awards zwróciło uwagę na nasze niesztampowe zastosowanie materiałów i wyeksponowanie produktów w salonie oraz spojrzenie na zastaną bryłę z całkiem innej perspektywy - mówi Katarzyna Baworowska-Wolf.

Kolor i światło - narzędzia projektowania

Przy prezentacji różnych modeli lamp szczególnie istotne są forma i rodzaj ekspozycji. W poznańskim showroomie oświetlenie pełni także rolę praktyczną, podkreślając piękno eksponowanych tu krzeseł, kanap czy tkanin, ale też prowadząc klientów do poszczególnych stref. Sama strefa lamp pozwala obejrzeć poszczególne modele z każdej strony, zobaczyć jak rozpraszają światło i jak prezentują się w towarzystwie różnych kolorów czy wzorów.

Głównym założeniem przy projektowaniu poznańskiego salonu było stworzenie tła w postaci dębowej podłogi oraz czarnego sufitu. Dodatkowo pierwsze z przepierzeń zostało zaakcentowane bardzo charakterystyczną grafiką ścienną marki Glamora, która prowadzi gości do stref ekspozycyjnych. Kolejna z łamanych ścian jest już jednak czarna – tworzy neutralne tło dla orzechowego regału o nieregularnym kształcie - dodaje Ewa Bryl-Michałowicz.

Zobacz też: Europejska siedziba firmy Bloomberg z nagrodą Stirlinga 2018

W poznańskim showroomie Dekorian Home architekci i klienci mogą usiąść, wypić kawę, omówić projekty oraz przenieść się i zanurzyć w świecie designu. W salonie zaprojektowano specjalną strefę wypoczynkową, gdzie w spokoju i komforcie można poczekać na przygotowanie oferty lub zastanowić się nad koncepcją nowego mieszkania czy domu. Klienci, którzy chcą obejrzeć meble spoza ekspozycji, mają do dyspozycji duży stół, przy którym można godzinami przeglądać katalogi najlepszych światowych marek. Wnętrze showroomu ma także inspirować klientów do odważnych wyborów. Zastosowane tu intensywne barwy i niestandardowe zestawienia pokazują, że warto przełamywać schematy.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!