REKLAMA

Siedziba firmy Laveo atrakcją Nocy Muzeów

Redakcja Archiconnect.pl | 12 cze 2019 09:39 0

Kamienica Pinkusa to jeden z najbardziej wyróżniających się budynków w Łodzi. Zlokalizowana w centrum miasta, przy ul. Kościuszki 1, zbudowana została w 1895 roku. Dziś mieści się w niej m.in. siedziba Laveo - producenta armatury łazienkowej i kuchennej. Firma postanowiła wykorzystać tę wyjątkową lokalizację do promocji marki, biorąc udział w tegorocznej Nocy Muzeów.

Pomimo swojej majestatyczności kamienica Pinkusa nigdy nie odgrywała głównej roli na turystycznej mapie Łodzi. Jej inwestorami byli Jakub Lande i Mieczysław Pinkus, a architektem Dawid Lande. Przez lata budynek znajdował się w rękach prywatnych właścicieli. Po wojnie mieścił się tu Sąd Najwyższy i Sąd Apelacyjny. W 1953 r. kamienica oficjalnie przeszła na własność Skarbu Państwa, by dopiero po 40 latach wrócić do rąk spadkobierców przedwojennego właściciela. Obecnie mieszczą się w niej liczne kancelarie, bank, a na jednym z pięter znajduje się siedziba marki Laveo. To właśnie jej pracownicy wyszli z pomysłem zgłoszenia kamienicy Pinkusa jako jednej z atrakcji łódzkiej Nocy Muzeów.

Zobacz też: "Dom na Pustyni" zagra w serialu Black Mirror

Organizator wydarzenia - Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi, zdecydował się na zorganizowanie konferencji inaugurującej tegoroczną edycję właśnie w Kamienicy Pinkusa. Na dachu budynku, z którego rozpościera się spektakularny widok na całą Łódź, w słoneczne, kwietniowe przedpołudnie, spotkali się przedstawiciele łódzkich mediów, a także członkowie samorządu miejskiego, w tym wiceprezydent miasta Pan Krzysztof Piątkowski, dyrektorzy placówek muzealnych, biorących udział w wydarzeniu, Anna Kowalska, kierownik marketingu marki Laveo, a także prof. Henryk Panusz, wnuk pierwszego właściciela kamienicy.

100% możliwości

Program atrakcji związanych z Nocą Muzeów w Kamienicy Pinkusa był niezwykle bogaty. Każda z firm mieszczących się w budynku postanowiła dać coś od siebie. Kamienica cieszy się bardzo długą historią, a niektóre z miejsc wewnątrz budynku nigdy nie były dostępne dla zwiedzających. Uczestnicy Nocy Muzeów mogli więc zwiedzić showroom marki Laveo, który znajduje się w dawnym pokoju karcianym, odwiedzić plan zdjęciowy „Zimnej Wojny”, a także wziąć udział w grze „po nitce do kłębka”, którą przygotowała Tkalnia Zagadek, mieszcząca się oficynie budynku. Co więcej – Pan Paweł Wasilewski – Radca Prawny z mieszczącej się na II piętrze kamienicy kancelarii EWS Legal, będąc z wykształcenia także historykiem, oprowadzał gości po kamienicy, wcielając się w rolę przewodnika. Na podwórzu zorganizowano koncert kwartetu smyczkowego oraz rozstawiono punkty firmowe, w których rozdawano okolicznościowe upominki. Goście mieli okazję wziąć udział w warsztatach z decupage’u organizowanych przez firmę ITD Collection.

To też Cię zainteresuje: 9. edycja konkursu Dobry Design rozpoczęta! Zgłoś swój produkt!

Zintegrowane działania, współpraca między najemcami, inicjatywa marki Laveo, która zwróciła uwagę na wielki potencjał miejsca, a także patronat właściciela kamienicy, stanowiły klucz do ostatecznego sukcesu wydarzenia.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!