REKLAMA

Symbol dla produktów hand made zaprojektowany przez młodego Polaka

Redakcja Archiconnect.pl | 25 cze 2018 10:40 0

Dynamiczna struktura nawiązująca kształtem do odcisku palca to symbol zaprojektowany przez Błażeja Krzepinę, studenta III roku Wzornictwa na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Przeznaczeniem certyfikatu jest oznaczanie i promocja przedmiotów wykonanych ręcznie.

Dotychczas ani w Polsce, ani na świecie nie powstał jeden uniwersalny znak, który stanowiłby certyfikat – potwierdzenie pracy wykonanej ręcznie lub w znacznym stopniu przy udziale ludzkich rąk. Naprzeciw takiej potrzebie wyszli organizatorzy dziewiątej edycji konkursu Mazda Design 2018. Jednym z zadań w tegorocznej edycji było właśnie stworzenie znaku, który mógłby znaleźć się na przedmiotach o charakterze autorskim, wykonanych ręcznie lub z dużym udziałem pracy rąk.

Znak miał być uniwersalny i sugestywny, aby jednoznacznie oznaczać obiekty rękodzielnicze i potwierdzać ich niepowtarzalny charakter oraz wysoką jakość. Jednocześnie symbol powinien być wyrazisty i ekspresyjny, aby wywoływać emocje i pozytywne skojarzenia. Dodatkowym kryterium było nawiązanie do języka stylizacji samochodów Mazdy – KODO, który charakteryzuje się prostymi, ale dynamicznymi liniami.

Zdaniem jury konkursu wszystkie te kryteria spełniało logo zaprojektowane przez Błażeja Krzepinę, zdobywcę pierwszego miejsca w kategorii ZNAK oraz głównej nagrody czyli GRAND PRIX konkursu. Członkowie jury konkursu stwierdzili, że jest to propozycja, która mogłaby stać się wyrazistym i przekonywującym symbolem wskazującym na przedmioty o autorskim, indywidualnym charakterze, wykonane przez artystów i rzemieślników, pierwszym, powszechnym certyfikatem hand made.

Zobacz też: Pracownia mode:lina zdobywcą EuroShop RetailDesign Award

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!