REKLAMA

Technologia druku cyfrowego w produkcji kamienia dekoracyjnego

Redakcja Archiconnect.pl | 12 paź 2018 14:25 0

Firma Stone Master, producent kamienia dekoracyjnego i elewacyjnego, opracowała i wdrożyła technologię druku cyfrowego w produkcji kamienia dekoracyjnego. Produkty wytwarzane w ten sposób tworzą najnowszą kolekcję Supreme Line.

Proces produkcji kamienia z zastosowaniem druku cyfrowego wydaje się być bardzo prosty. Na urządzeniu drukującym ustawia się grafikę i przygotowuje surowy kamień na specjalnie przygotowanych płytach, które następnie wjeżdżają do drukarki. Maszyna nie tylko zadrukowuje kamień, ale również impregnuje i suszy – bez przestojów. Cały proces trwa ok. 10 minut. Po tak krótkim czasie produkt jest już gotowy do dystrybucji i sprzedaży. Trudność polega na tym, aby uzyskać powtarzalność wzoru z jednakowym nasyceniem barwy w każdej palecie.

Druk cyfrowy to przyszłość branży kamienia dekoracyjnego. Najbardziej dumni jesteśmy z tego, że jako firma pokonaliśmy wszelkie przeszkody i dołożyliśmy swoją cegiełkę – blisko 30-letnie doświadczenie – do stworzenia nowego, kluczowego trendu na rynku wnętrzarskim - mówi Henryk Ryczek, wiceprezes Stone Master S.A. – Warto podkreślić, że wprowadzona przez nas technologia druku cyfrowego optymalizuje czas i koszty zarówno producenta, jak i klienta. Tradycyjne metody układania kamienia dekoracyjnego wymagają osobnej impregnacji. W naszej technologii produkt jest już zaimpregnowany, co wpływa nie tylko na oszczędności budżetowe, ale również na większy porządek, estetykę pracy i brak charakterystycznego zapachu – dodaje Henryk Ryczek.

Najnowszą kolekcję Supreme Line, produkowaną z zastosowaniem nowatorskiej technologii druku cyfrowego, tworzą obecnie trzy linie produktów: Calama, Rocky i Graffiti. To gama produktów o bardzo różnym charakterze, strukturze i wzorze, która otwiera nowe możliwości aranżacyjne, dopasowane do upodobań, stylu i charakteru użytkownika.

Zobacz też: Projektowanie przestrzenne w technologii przyszłości - model studentów z Krakowa

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!