REKLAMA

Współczesne posadzki w zabytkowym budynku - zobacz odrestaurowane wnętrze dworca w Starogardzie Gdanskim

Redakcja Archiconnect.pl | 10 sty 2019 13:47 0

Zespół zabytkowych budynków dworca kolejowego w Starogardzie Gdańskim przeszedł kompleksową przebudowę i odzyskał dawną świetność. W głównym budynku urządzono poczekalnie, kasy i toalety. W holu, tam gdzie było to możliwe, zachowano historyczną posadzkę z drobnych płytek. Elementy historyczne uzupełniono współczesnymi posadzkami żywicznymi wyprodukowanymi przez Flowcrete.

W poczekalni głównego budynku dworca zastosowano bezspoinową posadzkę żywiczną Deckshield w szarym kolorze. W sali na piętrze wykonano zaś posadzkę żywiczną Flowcoat SF41 w jasnoszarym odcieniu. Obie te posadzki przy grubości rzędu kilku milimetrów są niezwykle trwale i wytrzymałe. Nie przepuszczają wody, dzięki czemu chronią betonowe podłoże przez zniszczeniem. Są łatwe do utrzymania w czystości. Mają wysoką odporność na intensywny ruch pieszych poruszających się z walizkami na kółkach. Dodatek piasku kwarcowego nadaje im przeciwpoślizgową fakturę, co zwiększa bezpieczeństwo podróżnych.

Zobacz też: Nowoczesny biurowiec - ciekawy przykład z Warszawy

Posadzki żywiczne tworzą jednolitą powierzchnię i stanowią neutralne tło, które wydobywa piękno zabytkowych wnętrz naszego dworca, w tym odrestaurowanych, historycznych płytek w holu – powiedział Janusz Karczyński, Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miasta Starogard Gdański, który odpowiadał za realizację całej inwestycji.

Rejon dworca to jeden z najstarszych obszarów miasta. Dzięki inwestycji w węzeł komunikacyjny miasto połączyło wszystkie możliwe środki transportu (pociągi, autobusy, taksówki) oraz strefy parkowania dla samochodów i rowerów w jednym miejscu, co ułatwia mieszkańcom dojazd do szkoły czy do pracy.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!