W poczekalni głównego budynku dworca zastosowano bezspoinową posadzkę żywiczną Deckshield w szarym kolorze. W sali na piętrze wykonano zaś posadzkę żywiczną Flowcoat SF41 w jasnoszarym odcieniu. Obie te posadzki przy grubości rzędu kilku milimetrów są niezwykle trwale i wytrzymałe. Nie przepuszczają wody, dzięki czemu chronią betonowe podłoże przez zniszczeniem. Są łatwe do utrzymania w czystości. Mają wysoką odporność na intensywny ruch pieszych poruszających się z walizkami na kółkach. Dodatek piasku kwarcowego nadaje im przeciwpoślizgową fakturę, co zwiększa bezpieczeństwo podróżnych.
Zobacz też: Nowoczesny biurowiec - ciekawy przykład z Warszawy
Posadzki żywiczne tworzą jednolitą powierzchnię i stanowią neutralne tło, które wydobywa piękno zabytkowych wnętrz naszego dworca, w tym odrestaurowanych, historycznych płytek w holu – powiedział Janusz Karczyński, Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miasta Starogard Gdański, który odpowiadał za realizację całej inwestycji.
Rejon dworca to jeden z najstarszych obszarów miasta. Dzięki inwestycji w węzeł komunikacyjny miasto połączyło wszystkie możliwe środki transportu (pociągi, autobusy, taksówki) oraz strefy parkowania dla samochodów i rowerów w jednym miejscu, co ułatwia mieszkańcom dojazd do szkoły czy do pracy.
- renowacja
- posadzka żywiczna
- posadzka z żywicy
- nowoczesna podłoga
- zabytkowe wnętrze
- zabytkowy budynek
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!