REKLAMA

Wystawa ceramiki we Wrocławiu - promujemy polski dizajn!

Redakcja Archiconnect.pl | 24 wrz 2018 13:56 0

Jeszcze do 30 października w Galerii BB we Wrocławiu, zobaczyć można wystawę prac Iriny Grischiny i Olgi Milczyńskiej, zatytułowaną "August". Wystawa przygotowana została w ramach projektu "Tak! Kupuję polski dizajn!"

Olga i Irina poznały się w poznańskiej School of Form. Olga była wykładowcą, Irina przyjechała studiować design z oddalonego o 8 tysięcy kilometrów Pietropawłowska Kamczackiego... Zamiłowanie do ceramiki, podobna wrażliwość i uważność w obserwacji ludzi oraz ich otoczenia, zadecydowały, że "nauczycielka" i jej studentka otworzyły w 2016 roku wspólną pracownię. Nazwały ją „august”, bo właśnie w sierpniu rozpoczęły rozmowy o współpracy, a ich ulubionym fotografem jest August Sander...  

Irina Grishina i Olga Milczyńska projektują i wykonują ceramikę, zajmują się także fotografią. Ich celem jest tworzenie pięknych i nowoczesnych przedmiotów, przydatnych w codziennym życiu. Sięgają po tradycyjne techniki, wspierają ginące garncarstwo. W ramach współpracy z Ośrodkiem Garncarskim w Medyni Głogowskiej, wykorzystały starą technikę siwienia do stworzenia współczesnych, funkcjonalnych naczyń. Wytoczone na kole garncarskim przy pomocy miejscowych garncarzy, zostały wypalone w tradycyjnym piecu opalanym drewnem. Tak powstała kolekcja 10/960 – zestaw użytkowych „siwaków”, o nowych kształtach i kolorystyce.

Wrocławska Galeria BB realizuje projekt "Tak! Kupuję polski dizajn!" od 2012 roku. Jego celem jest prezentacja polskiej publiczności młodych polskich projektantów i promocja ich działań.

Zobacz też: Fasada budynku jak tafla wody - ciekawy projekt w Gdyni

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!