REKLAMA

Zrównoważone budownictwo - ciekawy budynek z fasadą ze stali

Redakcja Archiconnect.pl | 23 kwi 2019 09:29 0

Przyciągający uwagę budynek "Lilla Integralen" posiada fasadę wykonaną z powlekanej organicznie stali GreenCoat® z SSAB i znalazł się wśród finalistów znanego szwedzkiego konkursu architektonicznego Plåtpriset 2019.

“Lilla Integralen” to elegancki bliźniak położony w nowobudowanej dzielnicy mieszkaniowej Vallastaden w Linköping, w Szwecji. Trzypiętrowy budynek, zaprojektowany przez znaną szwedzką pracownię Sandellsandberg Arkitekter, mieści cztery apartamenty, na jego dachu zaaranżowano zaś zielony taras. Wyróżniający się kształt budynku wykorzystuje sinusoidalną fasadę wykonaną z powlekanej organicznie stali GreenCoat®, zapewniającej zrównoważony charakter i trwałość w trudnych warunkach atmosferycznych, jak również wysoką estetykę.

Zobacz kto najlepiej "zmienił wizję w projekt": poznaj laureatów konkursu

Do stworzenia pięknych, jasnych refleksów w dość gęsto zabudowanym otoczeniu Vallastaden wybrano kolor Metallic Silver. W związku z tym, że postrzegamy zrównoważenie z perspektywy długofalowej, staramy się znaleźć w architekturze równowagę między środowiskiem i odpowiedzialnością społeczną. Kiedy projektujemy dom, ma on służyć wielu następnym pokoleniom, a to oczywiście nakłada wymagania wobec materiałów, które zastosujemy. Użycie stali GreenCoat®, która oferuje zarówno trwałość, jak i korzyści środowiskowe, było oczywiste - wyjaśnia Thomas Sandell, Sandellsandberg Arkitekter.

Oprócz wysokiej wydajności i estetyki, większość produktów GreenCoat® zawiera powłokę BT, która wykorzystuje znaczną ilość szwedzkiego oleju rzepakowego zamiast tradycyjnie stosowanych składników ropopochodnych. Ta opatentowana technologia powlekania jest obecnie jedyną tego rodzaju na rynku.

Zobacz też: Red Dot 2019 dla firmy Raumplus

“Lilla Integralen” jest jednym z pięciu budynków nominowanych do nagrody Plåtpriset 2019, której celem jest zachęcanie do tworzenia i wyróżnianie innowacyjnych i zrównoważonych budynków, gdzie własności metali wykorzystywane są w udanym projekcie architektonicznym. Zwycięzca zostanie ogłoszony 25 kwietnia podczas architektonicznego wydarzenia Plåt, w Göteborgu, w Szwecji.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!