REKLAMA

Kamil Laszuk gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Katowicach

Redakcja Archiconnect.pl | 27 sie 2018 11:04 0

4 września w Katowicach o swoich doświadczeniach projektowych opowie Kamil Laszuk - projektant, muzyk, zdobywca nagród Red Dot i IF. Gość specjalny Studia Dobrych Rozwiązań zaprezentuje też podczas spotkania swój wyjątkowy projekt instrumentu dla dzieci.

Kamil Laszuk to twórca młodego pokolenia. Urodzony w 1987 roku, ukończył projektowanie produktów we Wrocławiu w 2011 roku. Jest zdobywcą największych nagród w dziedzinie projektowania: Red Dot w Singapurze, IF w Monachium, Core77 w Nowym Jorku, dwukrotnie był nominowany do Index Design to improve life w Kopenhadze.

Zarejestruj się, aby wziąć udział w spotkaniu w Katowicach 4 września 2018 roku

Jest też muzykiem – z pasji do projektowania i grania zrodził się pomysł Musiconu. To instrument wyjątkowy – przeznaczony dla dzieci. Trochę instrument, trochę maszyna, która pozwala na spontaniczną zabawę dźwiękiem, tworzenie i wykonywanie własnych utworów muzycznych. Ułatwia wszechstronną edukację przedszkolną i wczesnoszkolną. Jest przeznaczony głównie do placówek edukacyjnych, trafia również do domów prywatnych.

Musicon znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Instrument prezentowany jest także na stałej ekspozycji w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Muzyka jest dla nas czymś naturalnym. Powstawała w każdej kulturze, niezależnie od poziomu jej rozwoju. Towarzyszy nam nieustannie i jak mówiły, pytane przez nas dzieci, świat bez muzyki byłby bardzo smutny. Każdy z nas rodzi się z wrażliwością na muzykę. Dlatego tak ważne jest, by ją dobrze wspierać. Może dać wiele dobrego w dorosłym życiu – pisze Kamil Laszuk na stronie projektu.

Projekt Musiconu powstał jako praca dyplomowa Kamila Laszuka na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2011 roku. W projekcie połączył on swoje dwie pasje – design i muzykę. Przed rozpoczęciem projektowania napisał pracę na temat wpływu muzyki na psycho-fizyczny rozwój dzieci.

Kamil kontynuował prace nad Musiconem przez następne lata. Stworzył interdyscyplinarny zespół, z którym wspólnie w czerwcu 2016 roku zbudowali pełnofunkcjonalny prototyp instrumentu i przygotowali Musicon do produkcji seryjnej.

Od czerwca 2016 prototyp Musiconu był testowany przez setki dzieci oraz ich nauczycieli, terapeutów i pedagogów, jak również muzyków i rodziców. Jedno jest pewne – wszyscy go pokochali! W marcu 2017 pierwsza partia produkcyjna Musiconów trafiła do właścicieli w 9 krajach na świecie.

Musicon działa na tej samej zasadzie, co katarynka lub pozytywka. Proste mechanizmy uruchamiają dźwięki. Jego prostota powoduje, że każde dziecko intuicyjnie wie, jak się nim posługiwać, dąży do tego poprzez eksperymenty i ciągłe próby, które zawsze kończą się sukcesem. Musicon inspiruje, fascynuje ruchem, dźwiękiem i nieskończoną ilością możliwości. Angażuje dzieci w aktywności ściśle powiązane z rozwojem kreatywności. Wspomaga rozwój małej motoryki, myślenia abstrakcyjnego umiejętności społecznych i wyobraźni.

Kamil Laszuk ma doświadczenia z pracy w Kaniewski Design, Capricorn Sp. z o.o., Castorama Polska, NIDIA i Perfecta Studio Reklamy.

Zobacz pełen program Studia Dobrych Rozwiązań w Katowicach

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!