REKLAMA

Spotkanie w Warszawie już za nami - zobacz pełną fotorelację

Redakcja Archiconnect.pl | 26 wrz 2018 10:13 0

Drugie w tym roku spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań w Warszawie już za nami. Ponad 90 projektantów i architektów wnętrz zgromadzonych w Centrum Zielna miało okazję wysłuchać  12 prezentacji przygotowanych przez Partnerów wydarzenia. W programie znalazło się także wystąpienie gości specjalnych: Moniki i Adama Bronikowskich oraz prelekcja Yassena Hristova - znanego fotografa wnętrz i architektury.

Partnerami Głównymi Studia Dobrych Rozwiązań w Warszawie 26 września były firmy: Cerrad, Fibaro oraz Nice. Od ich wystąpień rozpoczął się pierwszy blok prezentacji. Pod hasłem "Fokus na wnętrza", Artur Sieczka, reprezentujący Cerrad, opowiedział o możliwościach, jakie stwarza zastosowanie płytek wielkoformatowych we wnętrzach. W drugiej części prezentacji przedstawił inne, ciekawe produkty firmy, a także propozycje zastosowań drewna, betonu i cegły wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. O inteligentnych rozwiązaniach na każdym etapie projektowania i realizacji wnętrza mówili przedstawiciele firm Fibaro i Nice - partnerów głównych SDR. Fibaro reprezentował Cezary Fisz, natomiast Nice Polska - Wojciech Jankowski.

Kolejną prezentacją z serii "Fokus na wnętrza" było wystąpienie Justyny Mroczek z firmy Fargotex, która opowiedziała o najciekawszych propozycjach tkanin do wnętrz. Prezentacja dotyczyła zarówno tkanin obiciowych np. do mebli, jak i dekoracyjnych, a także dywanów, które od niedawna ma w swojej ofercie Grupa Fargotex. O nowym wzornictwie w stolarce drzwiowej opowiedział Sławomir Siuzdak, który reprezentował markę Domoprofi (Ruck Zuck). Przedstawił między innymi kolekcję drzwi Desigio. 

Jak w profesjonalny sposób projektować wnętrza, wykorzystując najnowsze technologie? Tego słuchacze mogli się dowiedzieć z prezentacji w ramach Akademii Projektowania, wygłoszonej przez arch. Konrada Zabiełło. Opowiedział on o najnowszych rozwiązaniach Archicad, uzupełnionych o nowe funkcjonalności. Z kolei o projektowaniu wnętrz przy pomocy oprogramowania CAD Decor PRO uczestnicy SDR wysłuchali w prezentacji Anny Spalony z firmy CAD Projekt K&A.

Podczas SDR w Warszawie poruszono także tematykę podłóg. O oryginalnie stylizowanych podłogach drewnianych opowiedział Sebastian Sklepik z firmy Jawor Parkiet, który zaprezentował między innymi linię drzwi Retro Collection.

Nie zabrakło też tematów związanych z wnętrzem łazienki. Ciekawy produkt - luksusowe umywalki wykonane z drewna - zaprezentowała firma Szkilnik Design. Prezentację przedstawiła Karolina Kabot. Z kolei o pełnych, gotowych zestawach wyposażenia łazienek opowiedzieli Katarzyna Zajchowska i Rafał Janus z firmy Massi. 

W ramach formuły "Nowe technologie" wystąpiła Justyna Pietrzyk z firmy Jadar Home, której prezentacja dotyczyła zastosowań betonu we wnętrzach. Wynikało z niej, że modny w tym sezonie beton można wykorzystać nie tylko jako okładzinę ścienną czy element mebli, ale również do produkcji przedmiotów dekoracyjnych do wnętrz. O najnowszych technologiach uczestnicy SDR mieli też okazję posłuchać podczas wystąpienia Daniela Wysockiego i Marcina Szeląga z firmy Ecomax. Opowiedzieli oni o najnowszym systemie odkurzacza centralnego do transportu ubrań w domach i hotelach.

Oprócz prezentacji partnerów SDR uczestnicy mogli też posłuchać ciekawych prelekcji towarzyszących wydarzeniu. Fotograf wnętrz i architektury Yassen Hristov (Hompics) mówił m. in. o tym, jak fotografować wnętrza pod kątem wykorzystania zdjęć w mediach, a także jak wyglądają sesje zdjęciowe skierowane przede wszystkim do architektów. Goście specjalni - architekci Monika i Adam Bronikowscy opowiedzieli o zaprojektowanym przez siebie domu, nazwanym Pasterską Chatą. Za ten projekt stworzona przez nich grupa projektowa Hola otrzymała nagrodę Red Dot 2018.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!