REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań - fotorelacja z Koszalina

Redakcja Archiconnect.pl | 18 wrz 2018 08:12 0

Za nami spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań w Koszalinie. 10 października po raz pierwszy gościliśmy w tym mieście. Ponad 50 projektantów i architektów wnętrz skorzystało z okazji, by posłuchać o aktualnych trendach w dziedzinie wyposażenia wnętrz, wymienić się swoimi doświadczeniami, a także zapoznać się z najnowszymi propozycjami producentów.

Partnerami głównymi spotkania były firmy Cerrad, Ceramika Paradyż, FIBARO oraz Nice Polska. W gronie partnerów wydarzenia znalazły się także firmy Mochnik, CAD Projekt K&A, Szkilnik Design, Finishparkiet, Mirad, Elkamino Dom, a także Oskar Technology i Niemann Polska.

Spotkanie w Koszalinie rozpoczęła prezentacja marki Cerrad. Przedstawiciel firmy, Łukasz Majewski zapoznał uczestników spotkania z bogatymi możliwościami, jakie stwarza zastosowanie płytek wielkoformatowych we wnętrzach. Opowiedział też o oferowanych przez Cerrad płytkach imitujących drewno, beton i cegłę, a także o zastosowaniu tych produktów wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Następnie Piotr Stępniak, specjalista ds. szkoleń Ceramiki Paradyż omówił najnowsze światowe trendy w modzie, technologii i sztuce. Przedstawił również wpływ, jaki te ogólnoświatowe tendencje wywierają na aranżację wnętrz oraz ofertę producentów płytek ceramicznych. Blok prezentacji partnerów głównych zamknęło wystąpienie przedstawicieli firm FIBARO oraz Nice Polska. O możliwościach inteligentnego domu oraz zaletach systemu automatycznego zarządzania budynkiem Fibaro, opowiedział Maciej Kruwczyk. Pozostając w tematyce automatyki dla domu, Wojciech Jankowski przedstawił ofertę firmy Nice Polska. Dzięki szerokiej gamie pilotów tej marki możemy zarządzać wszystkimi instalacjami w naszym domu, dostosowując je do indywidualnych potrzeb.

Po przerwie uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, jak ogromne spektrum możliwości aranżacyjnych daje szkło. O tym, w jak różnorodny sposób można wykorzystać ten materiał we wnętrzach prywatnych i publicznych opowiedział Dariusz Jędrzejczak, przedstawiciel firmy Mochnik. Swoją prezentację bogato zilustrował przykładami realizacji z wykorzystaniem produktów marki Glasimo oraz Colorimo. Z kolei Małgorzata Kubaszewska zaprezentowała udogodnienia i możliwości, jakie stwarza projektantom profesjonalne oprogramowanie. Dzięki CAD Dekor Pro projektowanie, a także tworzenie wizualizacji wnętrz staje się znacznie prostsze i mniej pracochłonne. O walorach umywalek wykonywanych ręcznie z naturalnego drewna opowiedziała Karolina Kabot, reprezentująca markę Szkilnik Design. Firma ma w swojej ofercie również luksusowe drewniane wanny. Precyzyjne, ręczne wykończenie produktu gwarantuje niepowtarzalność każdego egzemplarza.

Podczas spotkania w Koszalinie nie mogło oczywiście zabraknąć tematów związanych z rozwijaniem kariery i budowaniem profesjonalnego portfolio architekta wnętrz. Alla Boroń, fotografka wnętrz od czterech lat prowadząca pracownię Studio Prototypownia, przedstawiła uczestnikom spotkania zalety współpracy projektanta z profesjonalnym fotografem. Na przykładach wykonanych przez siebie zdjęć zaprezentowała, jak powinna wyglądać profesjonalna sesja wnętrzarska, jak pracuje fotograf i jakie efekty może uzyskać. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, czego architekt może od oczekiwać od fotografa.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!