REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań - pełna fotorelacja ze Szczecina

Anna Sołomiewicz, Urszula Tatur | 18 kwi 2019 12:12 0

16 kwietnia architekci i projektanci wnętrz z województwa zachodniopomorskiego mogli liczyć na solidną porcję informacji o najnowszych trendach i nowościach produktowych. Jak zawsze, było merytorycznie, inspirująco, a niekiedy również wesoło.

Wydarzenia z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań już na stałe wpisały się w kalendarz imprez dla architektów i projektantów w całej Polsce. Wraz z partnerującymi nam firmami odwiedzamy wszystkie województwa, a podczas naszych spotkań można skorzystać z wiedzy m.in. z zakresu trendów i nowości w urządzaniu wnętrz, poznać nowe rozwiązania i technologie użyteczne w pracy projektowej oraz nawiązać nowe kontakty.

16 kwietnia b.r. spotkaliśmy się w stolicy województwa zachodniopomorskiego, Szczecinie, w lokalu Stara Rzeźnia. Wydarzenie przyciągnęło ponad 80 architektów i projektantów. Głównym partnerem imprezy była firma Cersanit, a partnerami wydarzenia: Excellent, Marmorin Design, WSC/Graphisoft, CAD Projekt K&A, Wytwórnia Parkietów Dąbex, Rejs, Biuro Styl, Esko, Muraspec oraz KNX Poland.

Wystąpienia prelegentów podzielone były na cztery bloki tematyczne. Pierwszy z nich odbywający się pt. DOBRZE MIESZKAJ ZAPRASZA został zdominowany przez firmy z branży łazienkowej. Jako pierwszy na scenie wystąpił Piotr Wychowaniec, który przedstawił nowości produktowe z portfolio marek Cersanit i Opoczno, prezentując widowni najnowsze propozycje z segmentu mebli i ceramiki łazienkowej oraz płytek ceramicznych, w tym debiutującą pod koniec ubiegłego roku kolekcję Moduo czy też najnowsze kolekcje płytek gresowych marki Opoczno, w tym imitującą czarny marmur ze złotą żyłką kolekcję Grand Stone Royal Black, którą w formacie 80x80 cm uczestnicy spotkania mogli także zobaczyć i dotknąć na stoisku Cersanit.

Następny na scenie pojawił się Wojciech Herok z firmy Excellent. Podczas prelekcji zatytułowanej „7 rzeczy, o których warto wiedzieć przy projektowaniu łazienki” na przykładzie produktów z oferty Excellent wyjaśniał m.in. czym się różni wanna akrylowa od akrylowanej czy też jaki rodzaj odwodnienia jest najlepszy w kabinie prysznicowej. Przekonywał również, że nawet w małej łazience jest miejsce na wannę wolnostojącą (jeżeli wybierzemy model dedykowany do niewielkich wnętrz). Trzeci na scenie wystąpił Rafał Przygocki z firmy Marmorin Design. Ekspert podsumował krótko przekrój oferty marki, która specjalizuje się w produktach wykonanych ze skałki dolomitowej wydobywanej w Szklarskiej Porębie. W swoim portfolio ma 130 umywalek, 30 umywalek stojących, 40 wanien i 13 brodzików, w różnych rozmiarach i zakresach cenowych – co podkreślał podczas swojego wystąpienia Rafał Przygocki.

„Łazienkowy” blok tematyczny zakończyła dyskusja w gronie prelegentów, którą poprowadziła redaktor prowadzący magazynu Łazienka i portalu Łazienka.pl, Anna Sołomiewicz. Rozmawiano o najnowszych trendach rynkowych i wzorniczych i wyborach polskich konsumentów.

ZAPROJEKTUJ TO! - pod takim hasłem przewodnim odbył się kolejny blok prezentacji ekspertów podczas spotkania SDR w Szczecinie. Projektanci i architekci, uczestniczący w spotkaniu mogli zapoznać się z komputerowym software'em, niezbędnym w ich codziennej pracy, poznać jego zalety oraz najnowsze udogodnienia. Na cykl prezentacji złożyło się wystąpienie Konrada Zabiełło z firmy WSC/Graphisoft, który udzielił prelekcji pt. „ARCHICAD - Innowacja w projektowaniu wnętrz” oraz Marcina Pietrzyka z firmy CAD Projekt K&A, który wystąpił z prezentacją „Przełom w projektowaniu wnętrz z nowym CAD Decor PRO.”

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!