REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań w Białymstoku - zobacz jak było

Redakcja Archiconnect.pl | 19 wrz 2018 10:49 0

Studio Dobrych Rozwiązań odnotowało 19 września w Białymstoku rekordową frekwencję! Na spotkaniu w stolicy Podlasia pojawiło się ponad 130 architektów i projektantów wnętrz. Przygotowaliśmy dla nich solidną porcję wiedzy: aż 14 merytorycznych prezentacji partnerów spotkania oraz wystąpienie Gościa Specjalnego – Jimiego Ogdena, który przedstawił własną wizję re-designu.

Partnerami głównymi spotkania w Białymstoku były firmy Cerrad i Cersanit. Pozostali partnerzy, których prezentacji mogli posłuchać uczestnicy Studia Dobrych Rozwiązań w stolicy Podlasia to firmy: Netto&Ceramica Santa Claus; Mochnik; ter Hürne, Polish Floors; Archicad; Finishpartkiet; Stabart; Szkilnik Design; CAD Projekt K&A; Wiór, dystrybutor marki Blum; Rejs, Niemann Polska. Na zebranych gości czekało też auto do jazdy próbnej - nowy Volkswagen Tiguan, przygotowany przez firmę Sieńko i Syn.

Białostocki cykl prezentacji rozpoczął Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń w firmie Cerrad. Zapowiedział on udział firmy w tegorocznej edycji bolońskich targów Cersaie, gdzie zaprezentowana zostanie nowa kolekcja płyt wielkoformatowych ULTIME Cerrad. Ekspert z firmy Cerrad omówił też zastosowanie i właściwości płytek wielkoformatowych z kolekcji „Big Slabs” („Concrete”, „Statuario” oraz „Marquina”). Drugą część swojego wystąpienia poświęcił produktom inspirowanym strukturami drewna, kamienia i betonu, które wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Zaprezentował też architektom i projektantom przykładowe realizacje z wykorzystaniem kolekcji firmy Cerrad.

Z kolei, Piotr Wychowaniec, reprezentant firmy Cersanit, w swojej prezentacji opowiedział o kolekcji Crea składającej się aż z 49 różnych produktów. Podkreślał, że seria ta produkowana jest przy wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki czemu odznacza się nie tylko wysokimi właściwościami użytkowymi, ale też wysmakowanym designem, dzięki czemu może stać się elementem eleganckiej łazienki. Piotr Wychowaniec przygotował też mały konkurs dla uczestników białostockich SDR-ów. Na trzech pierwszych projektantów, którzy najszybciej ułożyli kostkę z drewnianych klocków, czekały nagrody niespodzianki.

Mariusz Lubiński, wiceprezes zarządu Netto zaprezentował najnowsze kolekcje płytek ceramicznych Netto&Ceramica Santa Claus. Opowiedział też o najnowszych trendach dominujących na rynku. 
W prezentacji „Czego pragną klienci – szkło we wnętrzach” Dariusz Jędrzejczak, szef działu handlowego i marketingowego firmie Mochnik mówił o zaletach szkła i zachęcał zgromadzonych uczestników do sięgania po ten materiał w projektach wnętrzarskich i architektonicznych. Szkło znajduje zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i publicznych. Szczególnie dużo miejsca przedstawiciel firmy Mochnik poświęcił balustradom, drzwiom i ściankom marki Glasimo oraz okładzinom Colorimo. Z kolei Joanna Bołtromiuk, właściciel Manufaktury Drewna Olga i dystrybutor marki ter Hürne mówiła o zaletach luksusowych podłóg tej marki. Podkreślała, że podłogi ter Hürne wytwarzane są z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania na najwyższym poziomie.

Rafał Gęstwa, właściciel firmy Polish Floors opowiedział o najnowszej kolekcji My Memorise. Zaprezentował jak powstają niepowtarzalne ręcznie postarzane podłogi dębowe w fabryce Polish Floor. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja arch. Konrada Zabiełły, reprezentanta firmy ARCHICAD. Opowiadał on o nowych technologiach przy projektowaniu oraz z jakich źródeł najlepiej pobierać modele 3D przy projektowaniu wnętrz z użyciem programu Archicad.

Od 1996 roku firma Finishparkiet produkuje ekskluzywne podłogi drewniane. I właśnie one były tematem prezentacji Krzysztofa Kopyczyńskiego. Warte podkreślenia jest, że producent z Nowego Miasta Lubawskiego jako pierwszy na świecie zastosował w podłogach drewnianych łączenia za pomocą żyłki, które sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym. Z kolei Bartek Perkowski, reprezentant firmy Stabart, podkreślał zalety związane z korzystania z produktów tej firmy. Zaprezentował, jak przebiega współpraca ze Stabart, polegająca na udzieleniu technologicznego wsparcia na każdym etapie projektowania. O designerskich umywalkach drewnianych mówiła Karolina Kabot z firmy Szkilnik Design. Dzięki niezwykłym formom są one oryginalnym dopełnieniem każdej łazienki.

Zobacz też: Umywalka z drewna - niepowtarzalna ozdoba łazienki

Na uczestników białostockiego Studia Dobrych Rozwiązań czekała też ciekawa prezentacja Justyny Łotowskiej, szefowej redakcji wnętrzarskich magazynów Dobrze Mieszkaj oraz Świat Łazienek i Kuchni. Podpowiedziała zebranym architektom i projektantom, jak mogą jeszcze efektywniej współpracować z mediami wnętrzarskimi.

Po krótkiej przerwie, swoją prezentację poprowadził Marcin Pietrzyk, reprezentant firmy CAD Projekt K&A. Zaprezentował on najnowsze rozwiązania jakie zostaną wprowadzone w październiku br. w programie CAD Projekt K&A. Zachęcał też zgromadzonych projektantów do wykorzystywania technologii Wirtualnej Rzeczywistości przy projektowaniu wnętrz. Katarzyna Kosińska, reprezentant firmy Wiór, dystrybutora marki Blum mówiła o funkcjonalnych rozwiązaniach Blum, jakie można zastosować przy projektowaniu designerskich mebli kuchennych. Opowiedziała też o najnowszym białostockim showroomie firmy Wiór, którego powierzchnia to aż 200 m kw. Zachęcała też do skorzystania z unikalnych usług, które oferuje firma dla projektantów, decydujących się na korzystanie z produktów oferowanych przez firmę Wiór.

Stanisław Wójcik, reprezentant firmy Rejs omówił funkcjonalne systemy wyposażenia mebli oferowanych przez firmę Rejs. Z kolei Grzegorz Gregier reprezentant firmy Niemann Polska podkreślał, że dzięki produktom jego firmy można zaprojektować indywidualne i kreatywne wnętrza.

Podlaska edycja konkursu „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty”

Tradycyjnie podczas Studia Dobrych Rozwiązań rozstrzygnięta została kolejna odsłona konkursu „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty”. Jurorzy za najlepszy projekt uznali pracę zgłoszoną przez . Justynę Mojżyk z pracowni poliFORMA, która opowiedziała o realizacji zwycięskiego projektu. Drugie miejsce przypadło Edycie Niewińskej (EnDecoration), a trzecie Agnieszce Jabłońskej z Biura Projektowego Fabryka Wnętrz.

Wystąpienie gościa specjalnego

Zwieńczeniem Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku było wystąpienie gościa specjalnego – Jimiego Ogdena, prowadzącego program „Rzeczy OdNowa” na antenie HGTV. Opowiedział on o tym, skąd czerpie inspiracje do realizacji własnych projektów. Przedstawił także własną wizję re-designu.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!