REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań w Krakowie - fotorelacja

Redakcja Archiconnect.pl | 24 paź 2018 09:09 0

Kolejne spotkanie z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań już za nami. Zgromadzeni w Tauron Arenie Kraków architekci i projektanci wnętrz  mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, produktami i tym, co w trendach "piszczy".

Zgromadzeni goście mogli wysłuchać aż 16 inspirujących wykładów, a także spotkać się z producentami wyposażenia wnętrz oraz profesjonalnego oprogramowania komputerowego czy dotknąć wybranych produktów z oferty firm na stoiskach partnerów.

Partnerami głównymi krakowskiego wydarzenia były firmy: Cerrad, Cersanit, Ceramika Paradyż i Purmo, oraz Fibaro wraz z marką Nice. Spotkanie wspierali również nasi Partnerzy – firmy: Aurora Technika Świetlna, BEL-POL, Besco, CAD Projekt K&A, CDO Centrum Drewna i Oklein, Dekoria, Duravit, Fargotex, Korner Design, Mochnik oraz Oscar Technology.

Krakowskie SDR spotkało się z dużym zainteresowaniem architektów i projektantów. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej w wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób. Jak zawsze uczestnicy spotkania mogli liczyć na szereg inspirujących wykładów i interesujących prelekcji.

Pierwszy z ofertą swojej firmy zapoznał reprezentujący markę Cerrad, Łukasz Majewski,który opowiedział o wielkoformatowych płytkach (największy produkowany w Polsce format 160x320 cm) oraz o możliwościach zastosowania płytek gresowych imitujących drewno, beton czy cegłę w aranżacjach (nie tylko) wnętrz. Drudzy wystąpili Monika Wróblewskaoraz Konrad Zalewski z firmy Cersanit, którzy przedstawili nową modułową kolekcję łazienkową Moduo, obejmującą meble, umywalki, toalety i deski w niestandardowych wymiarach, stworzonych z myślą o urządzeniu wymagających przestrzeni. Z kolei Piotr Stępniak z firmy Ceramika Paradyż oraz Robert Skomorowski reprezentujący markę Purmo połączyli siły, aby podczas wspólnej prezentacji zabrać gości w świat designu i aktualnych trendów. Po inspirującej prelekcji dotyczącej nowych tendencji aranżacyjnych, o nowych technologiach i coraz bardziej zaawansowanej (i atrakcyjnej wizualnie) automatyce domowej opowiedzieli Wiktor Wiśniewski z firmy Fibaro oraz Wojciech Jankowski z firmy Nice. Tę część spotkania zamknął wykład reprezentanta firmy Mochnik, Dariusza Jędrzejczaka, który przedstawił całe spectrum możliwości aranżacyjnych jakie daje szkło: od różnorodnych okładzin ściennych po balustrady schodów.

Po dawce informacji i inspiracji, goście zgromadzeni na sali mieli okazję podejść do stoisk firmowych, porozmawiać z przedstawicielami firm, a także napić się kawy i wymienić wrażenia podczas krótkiej, półgodzinnej przerwy. Drugi segment wystąpień rozpoczęła prezentacja Toma Lacknera z firmy Sunwood Stainer, który na Studiu Dobrych Rozwiązań wystąpił z ramienia firmy CDO Centrum Drewna i Oklein, prezentując piękne stare struktury drewna na dekoracyjnych płytach, podłogach czy ścianach. Kolejną prelekcję wygłosiła Katarzyna Tworek z firmy Aurora Technika Świetlna, która omówiła różne rodzaje znajdującego się w ofercie firmy oświetlenia brytyjskiej marki Astro Lighting, przekonując o jego wizualnych i funkcjonalnych zaletach. Z kolei Tomasz Maślanka z firmy Duravit zaprezentował wybrane produkty i kolekcje marki, skupiając się na tym, jak według niemieckiego producenta będzie wyglądać "Łazienka Przyszłości". Z łazienki do pomieszczeń, takich jak salon i sypialnia przeniosła nas Justyna Mroczek z firmy Fargotex, która opowiedziała o tkaninach i ich roli we współczesnych wnętrzach na przykładzie wybranych pozycji z oferty firmy. Wystąpieniem zamykającym tę część spotkania była prezentacja Bożeny Maciaszek z firmy Besco. Pani Bożena przedstawiła bogatą gamę produktów, pokazując najciekawsze pozycje z portfolio polskiego producenta.

Po kolejnej przerwie kawowej, podczas której stoiska firm cieszyły się nieustannym zainteresowaniem gości, na scenę zaprosiliśmy eksperta z dziedziny fotografii wnętrz. Właściciel Studia Smog, Kuba Siudut, udzielił edukującego wykładu, w którym omówił korzyści płynące ze współpracy architekta z profesjonalnym fotografem oraz podsumował najczęstsze błędy popełniane w fotografii. Jego prelekcja poprzedziła kolejne wystąpienie pełne specjalistycznej wiedzy, podczas którego Marek Krzaczkowski reprezentujący firmę CAD Projekt K&A zapoznał widownię z podstawami projektowania wnętrz z programem CAD Decor PRO. Następnie Jacek Kula z firmy Barlinek, który podczas Studia Dobrych Rozwiązań reprezentował firmę BEL-POL przybliżył widowni cechy i zalety drewnianych desek warstwowych i niuansów związanych z ich układaniem i użytkowaniem (nie tylko na podłogach, ale i na ścianach). Uczestnicy spotkania mogli również wysłuchać prezentacji Jarosława Nowaka z firmy Korner, który przedstawił nową markę Korner Design, kierującą swoją ofertę właśnie do projektantów i architektów i omówił w skrócie ofertę m.in. płyt, oklein i frontów.

Gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań był jeden z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych polskich architektów, Robert Konieczny. Założyciel pracowni KWK Promes wygłosił istotny wykład, w którym – na podstawie własnych projektów oraz doświadczeń zawodowych, w tym również historii współpracy z architektami wnętrz – dzielił się z widownią swoimi przemyśleniami na temat tego, czym według niego jest dobre projektowanie.

Po inspirującym wykładzie Roberta Koniecznego nadszedł czas na rozstrzygnięcie dwóch plebiscytów. Wśród uczestników spotkania wylosowano szczęśliwą zwyciężczynię konkursu odbywającego się na stoisku marki Besco, w którym wygrać można było wannę. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze projekty”, formuły powstałej na początku bieżącego roku, a mającej na celu wyłonienie ciekawych prac wśród realizacji powstałych w województwach znajdujących się na trasie Studia Dobrych Rozwiązań. W krakowskiej edycji trzecie miejsce zajęła Joanna Styrna-Duc, właściciel firmy DD Design za projekt niewielkiego mieszkania w Krakowie o powierzchni 39 mkw. Drugie miejsce zajęła pani Małgorzata Szpak za projekt położonego w Krakowie skandynawskiego domu z elementami stylu industrialnego. Zwyciężyła zaś arch. Anna Kosmala z projektem apartamentu w stylu glamour, stworzonym dla projektantów mody.

Po długim, lecz pełnym inspiracji dniu, zaproszeni architekci i projektanci wnętrz oraz przedstawiciele wszystkich firm mieli okazję podzielić się wrażeniami przy wspólnym lunchu.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!