REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań w Łodzi - zobacz pełną relację

Anna Usakiewicz | 13 wrz 2019 08:54 0

11 września w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie dla architektów i projektantów wnętrz z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań. W programie znalazły się m.in. prezentacje partnerów wydarzenia, dyskusje i wykłady eksperckie. Na stoiskach partnerów możne było zapoznać się bliżej z ofertą produktową.

Partnerami Studia Dobrych Rozwiązań w Łodzi były firmy Cersanit, Villeroy&Boch, Purmo (Partnerzy Główni) oraz Besco, Excellent, Laveo, Biuro Styl, Esco/Etażurka, CAD Projekt K&A, WSC/Graphisoft, Mochnik, Wytwórnia Parkietów Dąbex, Elkamino Dom

Pierwszą część spotkania otworzył Tomasz Wrona z firmy Cersanit, z prezentacją „Moduo – kolekcja nieograniczonych możliwości”. Przybliżył najnowszą ofertę marki Cersanit, w tym najnowsze, całościowe kolekcje wyposażenia łazienek Crea oraz Moduo, a także marki Opoczno, w której aktualnym portfolio jest m.in. kolekcja Grand Concept z płytkami imitującymi drewno, kamień i beton.
„Ciepło w formie. Design ukryty w grzejniku” to hasło prezentacji firmy Purmo. Bogusław Kwiecień mówił m.in. jak połączyć w projekcie wnętrza walory funkcjonalne i estetyczne grzejników, w jaki sposób dopasować grzejnik do wnętrz, a w szczególności do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami.
Wojciech Tomasik zabrał uczestników spotkania w podróż po niezwykłym świecie marki Villeroy & Boch łączącym tradycję i nowoczesność, charakter i styl – jak zapowiadał tytuł prezentacji. Przybliżył historię firmy oraz jej aktualne portfolio obejmujące m.in. ceramikę sanitarną oraz wanny, które łączą efektowny design z walorami użytkowymi. Uczestnicy spotkania mogli również zobaczyć co firma Villeroy&Boch prezentowała podczas tegorocznych targów ISH.
„Besco - We Shape The Water” – prezentację pod takim hasłem poprowadziła Malwina Skubińska z firmy Besco. Przedstawiła aktualną ofertę firmy specjalizującej się w rozwiązaniach do strefy kąpieli, w tym: wanny wolnostojące i do zabudowy, parawany nawannowe oraz kabiny prysznicowe. W najnowszym katalogu firmy znalazły się również propozycje w modnym czarnym wykończeniu oraz rozwiązanie Besco Glam, umożliwiające wykonanie wanny oraz umywalki w efektownym wykończeniu, np. w kolorze złotym.
Prezentację firmy Excellent pod hasłem „Zainspiruj się czarną kolekcją w łazience” przedstawił Wojciech Herok. Głównym tematem była oferta wyposażanie łazienki w najmodniejszym trendzie sezonu czyli czerni. To kabiny prysznicowe, wanny oraz armatura w modnym czarnym wykończeniu.
Podczas dyskusji podsumowującej rozmawiano m.in. o tym, jak w projekcie łazienki połączyć ponadczasowy design i najnowsze rozwiązania technologiczne.
W drugiej części spotkania, Anna Kowalska z firmy Laveo wraz z Marią Kubiak, projektantką marki przedstawiły ofertę armatury kuchennej i łazienkowej Laveo oraz prapremiery na 2020 rok, w tym nowe linie zlewozmywaków granitowych wyróżniających się oryginalnym designem.
O wykorzystaniu nowoczesnych materiałów płytowych w aranżacji wnętrz mówił Jarosław Strzelczyk z firmy Biurostyl. Przybliżył właściwości i szerokie możliwości zastosowania we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych kompozytu Hi-Macs®.
Tytułem podsumowania rozmawiano m.in. o trendach wzorniczych oraz aktualnych tendencjach w projektowaniu, które promują wnętrza otwarte oraz przestrzenie wielofunkcyjne.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!