REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań w Olsztynie: zobacz pełną relację

Redakcja Archiconnect.pl | 27 marz 2019 09:28 0

Prawie 100 przybyłych architektów i projektantów wnętrz, kilkanaście merytorycznych prezentacji, wiele dyskusji i nawiązanych kontaktów – Studio Dobrych Rozwiązań, które odbyło się w Olsztynie 27 marca br., było doskonałym miejscem na zdobycie informacji dotyczących najnowszych trendów i produktów wykorzystywanych w aranżacji wnętrz.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykliczne wydarzenie adresowane do architektów i projektantów wnętrz. W 2019 roku w największych miastach Polski odbędzie się łącznie 16 tego typu spotkań. Olsztyński event był trzecim tegorocznym spotkaniem. Uczestnicy wydarzenia mogli nie tylko wysłuchać profesjonalnych prezentacji poświęconych najnowszym trendom i produktom wykorzystywanym do aranżacji wnętrz, ale także zdobyć wszystkie niezbędne informacje na stoiskach partnerów.

W roli partnerów głównych olsztyńskiego Studia Dobrych Rozwiązań wystąpiły firmy – Purmo i Villeroy& Boch. Z kolei w gronie pozostałych partnerów wydarzenia znalazły się takie firmy i marki, jak: CAD Projekt K&A, Center Mebel, Colorimo, Excellent, Forner, Hörmann, Jura, Kontakt Simon, Muraspec, Rejs oraz Remszkło.

Olsztyńskie spotkanie rozpoczęła prezentacja partnera głównego Studia Dobrych Rozwiązań w Olsztynie – firmy Purmo. Robert Skomorowski przedstawiał nowości oraz najciekawsze rozwiązania aranżacyjne, w których grzejnik pełni nie tylko funkcję grzewczą. Często zdarzają się sytuacje, gdy ludzie ze zdziwieniem dowiadują się, że to, co widzą, jest grzejnikiem – mówił Robert Skomorowski. Zgromadzeni mogli przyjrzeć się odważnym aranżacjom, w których grzejnik pełni także funkcję dekoracyjną, stając się prawdziwą ozdobą wnętrza. Ekspert Purmo przytoczył także inne funkcje, np. gdy grzejnik zostaje połączony z wieszakiem na kurtki czy też pełni rolę ławki. Doskonale sprawdzają się one zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

O najnowszych trendach i inspiracjach swoich kolekcji opowiadali przedstawiciele firmy Villeroy & Boch – Natalia Kuraś oraz Wojciech Tomasik. Zaprezentowali możliwości, jakie dają nowe produkty firmy. Dużo miejsca poświęcili także najnowszym kolekcjom oraz trendom, które w najbliższym czasie zagoszczą w naszych wnętrzach.

Kolejna prezentacja dotyczyła drzwi wewnętrznych. Sebastian Szwajkowski z firmy Hörmann opowiadał o popularnych kolorach, wymiarach (typowych i niestandardowych) oraz parametrach technicznych wewnętrznej stolarki otworowej. Uczestnicy spotkania mogli przekonać się, jak wiele zależy od dobrze dobranych drzwi i jak potrafią one uzupełnić aranżację wnętrza lub stać się jego prawdziwą dekoracją.

Czwarta prezentacja tego dnia poświęcona została detalom, które przełamują rutynę pomieszczenia. Rafał Kleinschmidt z firmy Kontakt Simon opowiadał o różnego rodzaju wtyczkach, włącznikach, sterownikach, które potrafią urozmaicić wnętrze. Przedstawiał rozwiązania, które wykraczają poza typowe akcesoria montowane w większości wnętrz. Przy tym pokazywał, jak wiele zależy od właściwego wyboru kolorystyki, kształtu i formy kontaktu czy przełącznika.

Podsumowaniem pierwszej części olsztyńskiego Studia Dobrych Rozwiązań była dyskusja poświęcona roli detali we wnętrzach. Udział w niej wzięli przedstawiciele firm Purmo, Villeroy & Boch, Hörmann i Kontakt Simon. Opowiadali oni o różnorodnych detalach w aranżacji wnętrz, przekonując jednocześnie, że dobrze dobrane drobne elementy wystroju potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Z drugiej strony zły dobór detali jest w stanie zepsuć całą aranżację.

Blok tematyczny „Świat salonów i kuchni” rozpoczęła prezentacja firmy Rejs. Justyna Sudoł i Paweł Ziółkowski omówili najnowsze rozwiązania w zakresie wyposażenia mebli kuchennych. Systemy przeznaczone do szafek wysokich, niskich i narożnych, organizery stosowane w szufladach nie tylko podwyższają funkcjonalność kuchni, ale też sprawiają, że staje się ona bardziej estetyczna. Dodatkowo, specjalnie dla architektów, firma Rejs przygotowała bazę modeli swoich produktów w wersjach 2D i 3D.

Najnowsze trendy wzornicze obserwowane w segmencie płyt meblowych były tematem wystąpienia Eweliny Kłos, reprezentującej firmę Forner, producenta akrylowych płyt meblowych, a także dystrybutora włoskich płyt laminowanych CLEAF. Jak podkreślała Ewelina Kłos, największym zainteresowaniem klientów wciąż cieszą się fronty na wysoki połysk. Przedstawicielka firmy Forner wiele miejsca poświęciła płytom z serii CLEAF, które za sprawą szerokiej palety kolorów i struktur dają wiele możliwości personalizacji wnętrza.

Trendom wśród płyt i blatów meblowych została poświęcona prezentacja firmy Center Mebel. Jan Fursewicz omówił obszar stosowania i możliwości wzornicze tego typu materiałów. Należą one do podstawowych komponentów meblarskich, a ich nieustanny rozwój wymuszają stale zmieniające się potrzeby klientów. W ramach prezentacji Center Mebel wystąpił również przedstawiciel firmy Egger, który zaprezentował najnowszą inwestycję – fabrykę w Biskupcu. Oprócz tego, zebrani architekci mogli zapoznać się z realizacjami, w których wykorzystano produkty Eggera.

Zwieńczenie bloku tematycznego „Świat salonów i kuchni” było… aromatyczne i smaczne, gdyż zostało poświęcone… ekspresom do kawy marki Jura. Po krótkim rysie historycznym Agnieszka Poliszewska wskazała główne cechy dobrych ekspresów do kawy. Wysublimowane wzornictwo, innowacyjne technologie i prostota obsługi są gwarancją najlepszego smaku w filiżance. Zdaniem Agnieszki Poliszewskiej, Polacy mają coraz większe oczekiwania względem tego aromatycznego napoju, a producenci ekspresów starają się je spełnić.

Przedstawiciele firm Rejs, Forner, Center Mebel i Jura wzięli udział w dyskusji, której głównym tematem były aktualne trendy w aranżacji wnętrz kuchennych. Jej uczestnicy zastanawiali się, czy Polacy chętniej preferują powierzchnie matowe czy na wysoki połysk, a także w jaki sposób dzięki akcesoriom i komponentom meblarskim można personalizować wygląd kuchni.

Trzecia część olsztyńskiego spotkania poświęcona została materiałom wykończeniowym. Rozpoczęła ją prezentacja Moniki Prach z Remszkło. Ekspertka mówiła o szerokich możliwościach aranżacyjnych szkła. To materiał, który coraz chętniej wykorzystują architekci. Nadaje wnętrzom lekkiej formy i pozwala na zastosowanie bardzo ciekawych rozwiązań.

Temat szkła, tym razem w formie lakierowanej, był motywem przewodnim także prezentacji Dariusza Jędrzejczaka z firmy Mochnik. Przedstawił on możliwości aranżacyjne szkła lakierowanego marki Colorimo. Zdarza się, iż ludzie nie wierzą w to, że materiał, na który patrzą, jest szkłem – mówił Dariusz Jędrzejczak. Ekspert przedstawił zgromadzonym pełną paletę oferowanych barw i licznych zastosowań lakierowanego szkła.

Trzecia prezentacja odbywająca się w ramach bloku o materiałach wykończeniowych poświęcona była nowoczesnym tapetom obiektowym. Barbara Łukasiak z firmy Muraspec pokazywała ciekawe wnętrza wykończone tapetami. Niektóre kolory i formy prezentowały się naprawdę imponująco i zaskakująco. Ekspertka mówiła także o jakości i designie nowoczesnych tapet, które znacznie różnią się od znanych sprzed wielu lat.

Tę część olsztyńskiego Studia Dobrych Rozwiązań zakończyła dyskusja dedykowana materiałom wykończeniowym. Wzięli w niej udział przedstawiciele firm Remszkło, Mochnik i Muraspec. Mówiono o najczęstszych wyborach Polaków, o tym, co lubią i jakie kolory wybierają. Okazuje się, że Polacy stawiają na bezpieczne, stonowane aranżacje. Być może kolorowe wariacje aranżacyjne to dopiero melodia przyszłości.

O możliwościach nowego programu CAD Decor Pro mówił Marcin Pietrzyk z CAD Projekt K&A. Fotorealistyczne wizualizacje uzyskiwane w błyskawicznym tempie oraz liczne bazy produktowe to tylko wybrane jego atuty, które powinni docenić architekci w swojej codziennej pracy. Mogą oni skorzystać również z niczym nieograniczonej dokumentacji technicznej oraz nowoczesnych sposobów prezentacji projektów.

Z kolei technologia rozszerzonej rzeczywistości i aktualizacje wprowadzone do programu CAD Decor Pro były tematem podsumowania sesji „Zaprojektuj to – technologie”, w której wziął udział Marcin Pietrzyk.

Autorem ostatniej spośród 13. prezentacji był Dawid Szeląg z firmy Excellent. Wyjaśnił on różnice między wanną akrylową i akrylowaną, wskazał najczęściej popełniane błędy przy montażu wanien, omówił rozwiązania stosowane w małych łazienkach, a także scharakteryzował produkty typu Slim.

Dużym zainteresowaniem przybyłych na spotkanie architektów cieszyło się wystąpienie Moniki Tarnowskiej, właścicielki agencji Lupa Marketing. Przekonywała ona, jak ważne dla architekta jest stworzenie marki osobistej i jak w procesie jej budowania wykorzystać media społecznościowe. Autentyczność przekazu i jego spójność są – jej zdaniem – kluczem do odniesienia sukcesu.

W roli gości specjalnych Studia Dobrych Rozwiązań w Olsztynie wystąpili Anna Mikulska-Bąk i Piotr Mikulski-Bąk z Autorskiej Pracowni Architektonicznej Studio-Projekt. Zajmuje się ona tworzeniem projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, turystycznych oraz adaptacją i rozbudową istniejących już obiektów. Przybyli architekci zaprezentowali swoje najciekawsze realizacje, wśród których szczególne zainteresowanie wzbudziło Olsztyńskie Centrum Kajakowe.

Ostatnią odsłoną olsztyńskiego spotkania był konkurs upominkowy. Odpowiadając na pytania dotyczące olsztyńskiego Studia Dobrych Rozwiązań, można było stać się właścicielem świec marki Yankee Candle.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!