REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań w Rzeszowie: pełna relacja ze spotkania

Redakcja Archiconnect.pl | 21 lis 2018 09:52 0

Za nami już ostatnie w tym roku spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań. W Rzeszowie architekci i projektanci wysłuchali kilkunastu 11 wystąpień, w tym gościa specjalnego arch. Macieja Trybusa, współwłaściciela pracowni S.T. Architekci.

Goście, głównie architekci, projektanci wnętrz i designerzy, zgromadzeni w rzeszowskim Hotelu Metropilitan, mieli okazję wysłuchać 10 prezentacji poświęconych najnowszym trendom, materiałom i technologiom wykorzystywanym w aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych, biur czy obiektów użyteczności publicznej. Autorami poszczególnych wystąpień byli przedstawiciele partnerów Studia Dobrych Rozwiązań. W tym gronie znalazły się: Cerrad – partner główny oraz partnerzy: WSC (Archicad), Besco, BOZ, CAD Projekt C&A, Finishparkiet, Mochnik, Ruke, Szklinik Design.

Tak liczna reprezentacja wielu branż dała słuchaczom możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami wzorniczymi, jak również innowacyjnymi rozwiązaniami materiałowymi oraz oprogramowaniem – niezbędnymi w codziennej pracy projektanta wnętrz.

Na stoiskach partnerów goście mogli zapoznać się bliżej z ofertą producentów, i najnowszymi trendami, obejrzeć produkty na ekspozycji, poznać nowe technologie, a także nawiązać kontakty i porozmawiać o współpracy.

Cykl wystąpień otworzył Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń w firmie Cerrad. Zainteresował słuchaczy designem oraz parametrami technicznymi płytek wielkoformatowych 160x320 cm. Opowiadał również o zastosowaniach wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń płyt imitujących drewno, beton i cegłę. Interesującym punktem prezentacji były też nowinki i trendy zaobserwowane przez Cerrad na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii we Włoszech.

O wszechstronnych zastosowaniach szkła w domach prywatnych, jak też dużych obiektach użyteczności publicznej mówił podczas swojej prezentacji Dariusz Jędrzejczak, szef działu handlowego i marketingu firmy Mochnik. Przywołując liczne realizacje, w których wykorzystano szkło, opisał możliwości szkła lakierowanego, zespolonego i hartowanego. W swojej prezentacji sporo miejsca poświęcił również lustrom, balustradom, drzwiom i ściankom marki Glasimo oraz efektownym okładzinom z serii Colorimo.

„We shape the water” – to temat prezentacji przedstawionej przez Malwinę Skubińską, dyrektor ds. marketingu firmy Besco. Podkreślała ona, że jakość ma znaczenie w aranżacji łazienek, a dedykowane rozwiązania są jednym z największych wyzwań stawianych przed firmami z tej branży. Bogata oferta produktowa Besco wyrasta właśnie z chęci sprostania zróżnicowanym oczekiwaniom wielu odbiorców.

Luksusowe umywalki wykonane z drewna marki Szkilnik Design zaprezentowała Karolina Kabot. Przybliżyła ona najnowszy design produktów i skupiła się na parametrach technicznych i specjalnym zabezpieczeniu drewna, które ma zastosowanie w łazience.

„Inna strona lustra” to temat prezentacji firmy Ruke. Agnieszka Golub, key account marki Ruke, opowiadała m.in. o lustrach personalizowanych oraz przedstawiła najciekawsze modele z aktualnej oferty Ruke. Inteligentne rozwiązania, jakie oferują najnowsze modele luster, goście mogli w przerwie przetestować na stoisku firmy.

O tajnikach profesjonalnej fotografii wnętrz mówił Artur Krupa, założyciel agencji fotograficznej Mirage, specjalizującej się w fotografii wnętrz. „Witajcie w moim obiektywie”. Przekonywał architektów, dlaczego warto tworzyć profesjonalne zdjęciowe portfolio. Zarysował również kwestię współpracy architekta i fotografa. Przedstawił praktyczne wskazówki, mówiące jak przygotować się do sesji zdjęciowej i jakie wymagania stawiać fotografom wnętrz.

W ramach Akademii Projektowania, Marek Krzaczkowski reprezentujący firmę CAD Projekt K&A zapoznał widownię z podstawami projektowania wnętrz z programem CAD Decor PRO. Firma jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła jeden program do projektowania, wyceny i wizualizacji wnętrz. Największymi jego zaletami są realistyczne wizualizacje uzyskiwane w błyskawicznym tempie oraz liczne bazy produktowe. Do tego dochodzą interaktywne panoramy 360 stopni, animacje oraz wirtualna rzeczywistość.

Bogatą ofertę ekskluzywnych podłóg drewnianych firmy Finishparkiet przybliżył Krzysztof Kopyczyński. W jego wystąpieniu znalazły się zarówno informacje na temat aspektów produkcyjnych, klasyfikacji jakościowych, parametrów technicznych. Prezentowane realizacje wnętrz doskonale obrazowały nowoczesny design oferowanych podłóg. Ważną dla słuchaczy informacją był fakt, że deski podłogowe i ich technologia układania pozwalają na zastosowanie produktu na ogrzewaniu podłogowym.

Z kolei Robert Czemerzyński z rzeszowskiej firmy Prokomp, reprezentującej Archicad, zaprezentował nowoczesne technologie zastosowane w oprogramowaniu dla architektów Archicad. Dają one ogromne możliwości, zarówno w zakresie projektowania, tworzenia dokumentacji projektowej jak też wizualizacji projektów z zachowaniem wszelkich niuansów związanych np. z cechami zastosowanych materiałów.

Zwieńczeniem rzeszowskiego spotkania był wykład gościa specjalnego – arch. Macieja Trybusa, współwłaściciela pracowni S.T. Architekci. W swoim wystąpieniu skupił się on na społecznej roli architekta, na którą składają się trzy główne czynniki: wiedza, odpowiedzialność i rozwój. Bez nich, jak zaznaczył Maciej Trybus, niemożliwe jest rzetelne wykonywanie pracy architekta. Szczególny nacisk położył na kwestie dożywotniej odpowiedzialności za wykonany projekt, uwrażliwił też słuchaczy na sprawę ubezpieczania architektów. Ważnym wątkiem wystąpienia było projektowanie nowoczesnych biur. Na przykładzie projektów z portfolio pracowni S.T. Architekci, zapoznał słuchaczy z koncepcją „agile” w architekturze.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!