REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań w Toruniu - zobacz pełną relację

Redakcja Archiconnect.pl | 01 marz 2019 15:08 0

28 lutego w Toruniu ponad 100 uczestników – architektów i projektantów wnętrz – miało okazję zapoznać się z nowościami wzorniczymi i produktowymi, wysłuchać interesujących prezentacji o trendach wzorniczych w urządzaniu wnętrz oraz wziąć udział w dyskusjach. Gościem specjalnym wydarzenia był architekt Grzegorz Goworek.

Pierwsze w 2019 roku spotkanie z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań odbyło się w toruńskim Hotelu Bulwar. Była to doskonała okazja, by poznać aktualne trendy w aranżacji wnętrz. Profesjonalne prezentacje, wymiana doświadczeń, nawiązanie nowych kontaktów, zarówno z producentami, jak też architektami z dużym dorobkiem, to doskonały sposób na wzbogacenie zawodowego warsztatu. Autorami poszczególnych wystąpień byli przedstawiciele partnerów Studia Dobrych Rozwiązań. W tym gronie znalazły się: partner główny – Cersanit oraz partnerzy – CAD Projekt K&A, Hörmann, Marmorin Design, Rejs. Na gości czekała też inspirująca podróż po trendach z targów Cevisama 2019 i Ambiente 2019.

Na stoiskach partnerów goście mogli zapoznać się bliżej z ofertą producentów, i najnowszymi trendami, obejrzeć produkty na ekspozycji, poznać nowe technologie, a także nawiązać kontakty i porozmawiać o współpracy.

Cykl wystąpień otworzył Piotr Wychowaniec, reprezentant marek Cersanit i Opoczno. Opowiedział o najnowszych kolekcjach płytek ceramicznych. Zaprezentował najświeższe trendy, wśród których szczególną uwagę przykuwały płytki imitujące marmur i drewno. Wiele miejsca poświęcił najnowszej kolekcji mebli łazienkowych Moduo marki Cersanit. Seria mebli Moduo, poza walorami wzorniczymi stwarza nieograniczonych możliwości kreowania przestrzeni. Projektant czy inwestor może samodzielnie dobierać i komponować moduły – w zależności od potrzeb i wielkości łazienki.

O nowoczesnym wzornictwie wanien opowiadał Rafał Przygocki z firmy Marmorin Design. Właściciel marki opowiedział o historii firmy i sposobie pracy. Każda z ceramicznych wanien jest wykańczana ręcznie – dzięki czemu powstają małe dzieła sztuki. Połączenie wyjątkowego designu i na rzemieślniczych sposobów wykończenia sprawia, że polska marka rozwija się zarówno w kraju, jak też za granicą.

Subiektywnie o łazienkowych trendach inspirowanych hiszpańskimi targami Cevisama 2019 opowiadała Katarzyna Masłowska, redaktor prowadząca Najlepsze Domy, dziennikarka portalu Dobrzemieszkaj.pl. W 2019 roku najmodniejsze będą płytki wiernie odwzorowujące naturę: szczególnie marmur czy granit. Bardzo modne będą też wyraziste barwy: granat czy butelkowa zieleń. Dobrą wiadomością dla miłośników pasteli czy wzorów roślinnych jest to, że też będą w tym sezonie na topie. Wyraźna tendencją jest też odchodzenie od dużych formatów w kierunku niewielkich cegiełek czy sześciokątów. Geometryczne wzory, złoto, miedź efekt brokatu – to też będzie modne.

Kolejnym punktem spotkania była dyskusja podsumowująca trendy łazienkowe na 2019 rok. Krótkie podsumowanie i swoje opinie przedstawili Piotr Wychowaniec, reprezentant marki Cersanit oraz Rafał Przygocki, właściciel, Marmorin Design. Poruszyliśmy temat małych łazienek – problemów i wyzwań związanych z ich projektowaniem i wyposażeniem. Zaproszeni architekci mieli okazję do swobodnej rozmowy i zadawania pytań na temat najnowszych trendów i rozwiązań.

W drugiej części spotkania goście mogli się zapoznać z funkcjonalnymi rozwiązaniami do kuchni. O nowoczesnych rozwiązaniach do zabudowy kuchennej opowiadał Mariusz Sieradzki, kierownik Działu Badań i Rozwoju Rejs. Zaprezentował systemy szuflad, szafek narożnych i praktycznych carg. Wszystkie sprytne akcesoria meblowe ułatwiające organizację i przechowywanie w kuchni można było w przerwie również przetestować na stoisku firmy.

Kolejna edycja SDR w Białymstoku 21.03.2019. Zarejestruj się TUTAJ

Kolejną prezentację przygotowała Anna Spalony z firmy CAD Projekt K&A, która jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła jeden program do projektowania, wyceny i wizualizacji wnętrz. Jego zaletami są realistyczne wizualizacje uzyskiwane w błyskawicznym tempie oraz liczne bazy produktowe.

O niesamowitych, barwnych kolekcjach dekoracji i wyposażenia wnętrz opowiadała Justyna Łotowska, dyrektor wydawnicza Publikatora. Trendy „przywiezione” prosto z targów Ambiente 2019 we Frankfurcie wskazują, że w tym sezonie nie musimy ograniczać się w dekoracjach, a o stylu minimalistycznym możemy wręcz na chwilę zapomnieć. Złoto, miedź, wyraziste barwy (gównie granat, butelkowa zieleń czy musztardowa żółć) będą dominowały w 2019 roku. Na topie będą też motywy roślinne i zwierzęce. Jak zaznaczyła prelegentka, producenci akcesoriów wychodzą też w stronę potrzeb współczesnych nomadów – proponują ciekawe rozwiązania dla żyjących w ciągłym ruchu.

Gość specjalny toruńskiego spotkania, Paweł Jędrzejewski, specjalista on-line marketingu i mediów społecznościowych doradził uczestnikom jak mądrze kreować markę architekta wnętrz w mediach społecznościowych. Wprowadził ich w tajniki tworzenia kont i poruszania się po Facebooku, Instagramie, LinkedInie czy Youtube. Mówił też, jak mądrze kreować własną markę architekta wnętrz i komunikować się z klientami poprzez social media.

Zwieńczeniem spotkania był interesujący wykład architekta Grzegorza Goworka, założyciela pracowni Studio O. organic design. Mówił o swej idei projektowania holistycznego: całościowym traktowaniu otoczenia, bryły budynku i wnętrza. Gość specjalny zaprezentował 3 projekty domów zaprojektowane w jego pracowni. Wspominał nie tylko o elementach architektonicznych i urządzaniu wnętrz, ale dużo miejsce poświęcił na kwestie dobrej współpracy projektanta i inwestora.

Fot. Justyna Łotowska/Katarzyna Masłowska

292380_1920.jpg
292380_1920.jpg

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!