REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań - zobacz relację z Radomia!

Redakcja Archiconnect.pl | 07 lis 2018 11:35 0

Ponad 80 osób uczestniczyło w spotkaniu Studia Dobrych Rozwiązań, które po raz pierwszy gościło w tym roku w Radomiu. Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program, w tym kilkanaście prezentacji partnerów wydarzenia, wkład eksperta z dziedziny fotografii wnętrz oraz wystąpienie gościa specjalnego.

Na firmowych stoiskach architekci i projektanci wnętrz mogli zapoznać się bliżej z ofertą partnerów spotkania, obejrzeć produkty na ekspozycji czy poznać nowe technologie, a także nawiązać nowe kontakty i porozmawiać o współpracy. Partnerami Głównymi wydarzenia były firmy Cerrad, Ceramika Paradyż, Purmo, Fibaro i Nice.

Cykl prezentacji otworzył Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń w firmie Cerrad. Tematem prezentacji były płytki wielkoformatowe 160x320 cm - zarówno nieograniczone możliwości w zakresie designu wnętrz, jak również propozycje zastosowań wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń płyt imitujących drewno, beton i cegłę.

Ekologia i natura we współczesnych wnętrzach były tematem prezentacji Ceramiki Paradyż i Purmo. Prowadzący, Piotr Stępniak, specjalista ds. szkoleń Ceramiki Paradyż i Katarzyna Główka z firmy Purmo, omówili najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, prezentując ofertę produktową będącą odpowiedzią na aktualne tendencje. Nie zabrakło również płytkarskich nowości prezentowanych na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii.

Inteligentne rozwiązania na każdym etapie projektowania lub realizowania wnętrza prezentowali Mariusz Cybulski z firmy Fibaro oraz Wojciech Jankowski, reprezentujący Nice Polska, przybliżając zagadnienia związane z tematem domu inteligentnego.

Szerokie możliwości zastosowania szkła marki Colorimo we wnętrzach oraz obiektach, oferta dla klientów indywidualnych, jak również na duże inwestycje publiczne, rodzaje i parametry oferowanego szkła, najnowsze wzory i kolory szkła. O tym mówił podczas swojej prezentacji Dariusz Jędrzejczak, szef działu handlowego i marketingu firmy Mochnik.

Inna strona lustra to temat prezentacji firmy Ruke. Agnieszka Golub mówiła m.in. o  lustrach personalizowanych  oraz przedstawiła najciekawsze modele z aktualnej oferty Ruke.

O tajnikach profesjonalnej fotografii wnętrz mówił Paweł Biedrzycki, założyciel pracowni Kąty Proste, specjalizującej się w fotografii wnętrz i architektury. 

W ramach Akademii Projektowania, Konrad Zabiełło z firmy Archicad, zaprezentował nowoczesne technologie zastosowane w oprogramowaniu dla architektów Archicad, dające ogromne możliwości zarówno w zakresie projektowania, tworzenia dokumentacji projektowej  jak też wizualizacji projektów z zachowaniem wszelkich niuansów związanych np. z cechami zastosowanych materiałów.

Łazienka przyszłości była tematem prezentacji firmy Duravit. Andrzej Romaniuk zaprezentował najnowsze kolekcje i rozwiązania marki Duravit, m.in. toalety myjące czy designerskie kolekcje ceramiki sanitarnej, w tym wykonane z nowoczesnych materiałów umywalki z niezwykle cienkimi ściankami.

Nowy wymiar projektowania wnętrz z programem CAD Decor PRO zaprezentował Marcin Pietrzak z firmy CAD Projekt K&A. 

O ekskluzywnych podłogach drewnianych Finishparkiet mówił reprezentujący producenta Krzysztof Kopyczyński.

Łazienka, kuchnia - tam, gdzie chcesz! To temat prezentacji firmy SFA, którą przedstawił Marcin Wojciechowski. Mówił on m.in. o szerokich możliwościach adaptacji pomieszczeń, które dzięki wykorzystaniu pomprozdrabniaczy mogą być przekształcane w pomieszczenia sanitarne. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!