REKLAMA

Tak było w Gdańsku - fotorelacja ze Studia Dobrych Rozwiązań

Redakcja Archiconnect.pl | 19 cze 2018 11:24 0

Ciekawe wykłady, interesujące prezentacje, owocne rozmowy i inspirujące dyskusje. Tak było podczas Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku. 19 czerwca dopisała nam zarówno frekwencja, jak i pogoda.

Dużym zainteresowaniem cieszył się zarówno program merytoryczny, jak również stoiska naszych partnerów, gdzie architekci i projektanci mogli uzyskać szczegółowe informacje odnośnie produktów i wymienić się kontaktami.

Spotkanie w Gdańsku rozpoczęły prezentacje partnerów głównych. Na początek – firma Cerrad. Łukasz Majewski, specjalista do spraw szkoleń produktowych, niezwykle ciekawie opowiedział o płytkach wielkoformatowych oraz o płytkach imitujących drewno, beton czy cegłę. Poznaliśmy też bliżej produkty dostępne w ofercie firmy Cerrad oraz proces ich produkcji. Następnie Piotr Wychowaniec z firmy Cersanit przybliżył projektantom i architektom kreatywną, nowoczesną serię ceramiki sanitarnej CREA – jakie daje możliwości we wnętrzach, czym się wyróżnia. To kolekcja, która składa się z 49 różnych produktów.

O ekologii i naturze we współczesnych wnętrzach opowiedział z kolei Piotr Stępniak z Ceramiki Paradyż oraz Pan Robert Skomorowski z firmy Purmo. Po tej wspólnej prezentacji partnerów głównych mogliśmy się nieco więcej dowiedzieć o inteligentnych rozwiązaniach na każdym etapie projektowania lub realizowania wnętrza. Temat ciekawie przybliżył Roman Bone z firmy Fibaro. O aplikacji metali na różnych elementach wykończenie pomieszczeń i mebli opowiadał z kolei Dariusz Szarkowski z firmy Mettaland.

W dalszej części spotkania o różne aspekty oświetlanie przybliżała Katarzyna Tworek z firmy Aurora Technika Świetlna. Pokazała przykłady oświetlenia łazienkowego oraz stosowanego we wnętrzach i na zewnątrz. Po tej prezentacji Krzysztof Kowalski z firmy Mochnik pokazał jak ogromne możliwości daje zastosowanie szła we wnętrzach, zarówno tych mieszkalnych, jak i tych w obiektach użyteczności publicznej. Kolejną prezentację poprowadził Pan Przemysław Kapczuk z firmy SFA Poland, który nakreślił temat pomporozdrabniaczy. O nowym wymiarze projektowania wnętrz z programem CAD Decor PRO opowiadał natomiast Marcin Pietrzyk z firmy CAD Projekt K&A. Podczas prezentacji Katarzyny Zajchowskiej i Rafała Janusa z firmy Massi mogliśmy się z kolei dowiedzieć co jest najważniejsze w łazience i dlaczego nie design, materiały czy technologie.

Desigio – nowe wzornictwo w stolarce drzwiowej były tematem prezentacji Ewy Szozdy, specjalistki do spraw rozwoju marki Domoprofi. Ostatnia prezentacja należała do firmy Bel-pol. Piotr Szwarc oraz Artur Tomikowski zaprezentowali między innymi piękne kolekcje podłóg drewnianych i laminowanych.

W ramach naszego gdańskiego spotkania odbyły się również ciekawy wykład zaproszonego przez nas eksperta. Sylwester Budzelewski podpowiadał architektom i projektantom, jak kreować swoją własną markę w social media.

Wręczyliśmy również nagrodę w konkursie „ „Dobrze Mieszkaj – najlepsze projekty” w województwie pomorskim: Anna Maria Sokołowska (I miejsce), Daria Pawlarczyk i Aleksandrza Kur (II miejsce) oraz Magdalena Dąbrówka (III miejsce).

Zobacz projekt, który zwyciężył w konkursie

Ostatnim punktem Studia Dobrych Rozwiązań w Warszawie było wystąpienie wyjątkowego gościa specjalnego – dokrora Jana Sikory, który opowiedział o ewolucji konkursów, o samej idei konkursów oraz roli, która odgrywają w pracy architekta.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Zapraszamy na kolejne spotkania już we wrześniu!

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!