REKLAMA

Za nami spotkanie w Białymstoku: zobacz pełną relację!

Redakcja Archiconnect.pl | 22 marz 2019 13:35 0

Spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku zgromadziło ponad 120 architektów i projektantów wnętrz. Na szczęście, przewidując wysoką frekwencję zorganizowaliśmy spotkanie... na stadionie. W programie znalazły się prezentacje i dyskusje o aktualnych trendach w wyposażaniu wnętrz, a także wystąpienia ekspertów oraz konkursy dla uczestników.

Partnerem głównym spotkania w Białymstoku 21 marca była firma Flügger farby. W gronie partnerów wydarzenia znalazły się także firmy CAD Projekt K&A, Forner, Pfleiderer, Rejs, Wiór oraz WSC / Graphisoft Center.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja Flügger farby, poświęcona możliwościom aranżowania ścian z wykorzystaniem produktów tej marki. Izabela Żak, doradca architekta Flügger przedstawiła najnowsze palety barw opracowane przez Flügger. Przekonywała zgromadzonych gości, by nie bali się odważnych kolorystycznych połączeń. W pełnym inspiracji wystąpieniu pokazywała też, w jaki sposób można kolorem zaakcentować ścianę lub jej fragment, podkreślić funkcję, ale także oszukać przestrzeń bądź zakamuflować pewne jej elementy. Izabela Żak zachęcała także do sięgania po tapety i do eksperymentów z farbą: cieniowania, przetarć czy efektu ombre na ścianie.

Zobacz, gdzie jeszcze organizujemy spotkania Studia Dobrych Rozwiązań

O najnowszych trendach zaobserwowanych podczas tegorocznej edycji targów Ambiente we Frankfurcie opowiedziała Justyna Łotowska, dyrektor wydawnicza Publikatora. Propozycje wystawców jasno wskazują, że minimalizm odchodzi w cień. W tym sezonie na topie będzie złoto, miedź i wyraziste barwy (głównie granat, butelkowa zieleń czy musztardowa żółć) - przekonywała Justyna Łotowska. W modzie pozostają też motywy roślinne i zwierzęce.

Podsumowaniem części spotkania poświęconej aktualnym trendom w aranżacji wnętrz była krótka dyskusja. Izabela Żak i Justyna Łotowska z zadowoleniem stwierdziły, że Living Coral - ogłoszony przez Instytut Pantone kolorem roku 2019, przyjął się w naszym kraju, co pokazują ostatnie imprezy targowe. Bogactwo i różnorodność proponowanych wzorów pozwala dziś każdemu odnaleźć swój styl i zaaranżować wnętrze tak, by było zgodne z naszymi upodobaniami.

Następnie Sylwester Łopatka z firmy Peka oraz Marcin Makowski z firmy Frontpol zapoznali uczestników spotkania z najnowszymi trendami w projektowaniu zabudowy kuchni. Przedstawili też innowacyjne komponenty do produkcji mebli. Sylwester Łopatka opowiedział m.in. o tym, jak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom systemowym w pełni wykorzystać przestrzeń kuchennych szafek i poprawić funkcjonalność zabudowy. Z kolei Marcin Makowski zaprezentował ofertę, możliwości i zalety akrylowych frontów meblowych, produkowanych przez Frontpol. Opowiedział też o frontach imitujących metal, kamień oraz szkło, a także o modnych dekorach.

Nowości produktowe marki Pfleiderer zaprezentował Jacek Jakubiak. Opowiedział uczestnikom spotkania o procesie produkcji, budowie oraz dostępnych wersjach, możliwościach zastosowania i zaletach płyt meblowych z serii PrimeBoard. W swoim wystąpieniu Jacek Jakubiak mówił też o zaletach i możliwościach laminatu kompaktowego Duropal XTerior Compact, do zastosowań na zewnątrz budynków.

Włoski design w płytach meblowych przedstawiła Ewelina Kłos - przedstawiciel firmy Forner. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się i zobaczenia "na żywo" kolekcji włoskich płyt laminowanych CLEAF o opatentowanej technologii produkcji. Zaprezentowane zostały też innowacyjne cienkie blaty TT, jako doskonała alternatywa dla blatów wykonanych z konglomeratów kwarcytowych czy spieków.

Z kolei Stanisław Wójcik z firmy Rejs zapoznał zgromadzonych architektów i projektantów z historią, profilem działalności i ofertą swojej firmy. Na przykładzie produktów marki Rejs pokazał też, jak zaprojektować i urządzić funkcjonalną kuchnię. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również na jakie mogą liczyć narzędzia i możliwości wsparcia procesu projektowego ze strony producenta.

W dyskusji podsumowującej blok prezentacji poświęconych materiałom wykorzystywanym do produkcji mebli podsumowała dyskusja z udziałem przedstawicieli firm Peka, Frontpol, Pfleiderer, Forner i Rejs. Opowiedzieli oni o najnowszych wzorniczych trendach w płytach meblowych oraz rozwiązaniach proponowanych do zastosowania w coraz popularniejszych kuchniach, połączonych z salonem. Poruszono również wątek praktycznych sposobów na dobrą organizację w kuchni.

Dowiedz się więcej o spotkaniach Studia Dobrych Rozwiązań

Po przerwie wykorzystanej na indywidualne rozmowy, nawiązywanie kontaktów oraz zapoznawanie się z ofertą partnerów prezentowaną na stoiskach, goście poznali możliwości najnowszego oprogramowania do projektowania wnętrz. Na początek Anna Spalony z firmy CAD Projekt K&A zaprezentowała program CAD Decor Pro, który umożliwia zarówno projektowanie, jak też wycenę i wizualizację wnętrz. Szczegółowo omówiła najważniejsze zalety programu, m.in. realistyczne wizualizacje uzyskiwane w krótkim czasie oraz liczne bazy produktowe. Następnie Łukasz Staśkiewicz, reprezentujący firmę Stan Design - partnera sprzedażowego WSC / Graphisoft Center, omówił możliwości i zalety programu Archicad. Zwrócił uwagę na możliwość tworzenia własnych bibliotek i wykończeń oraz zaawansowane metody teksturowania, jakie oferuje Archicad. O tym, jaki powinien być dobry program do projektowania oraz na jaką pomoc ze strony producentów oprogramowania mogą liczyć architekci rozmawiano w dyskusji podsumowującej drugą część spotkania Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku.

W programie białostockiego spotkania nie zabrakło również wystąpień ekspertów. Z dużym zainteresowaniem zgromadzonych gości spotkała się prezentacja Moniki Gawanowskiej, stratega marki i autorki książki "Marka osobista bez tajemnic". Zdradziła ona kilka sposobów skutecznego kreowania własnej marki projektanta i docierania do potencjalnych klientów poprzez kanały społecznościowe. Następnie Maciej Bołtruczyk, właściciel pracowni Projekt MB i architekt z kilkunastoletnim doświadczeniem w projektowaniu, uświadomił uczestnikom spotkania, jak często długa droga dzieli projekt od finalnej realizacji. Wychodząc od myśli Le Corbusiera, że "dom to maszyna do mieszkania", opowiadał o tym, czym na co dzień zajmuje się architekt wnętrz. Z zaangażowaniem mówił o trudnościach, z jakimi musi mierzyć się architekt w swojej pracy zawodowej, a także o tym, jak te trudności przezwyciężać.

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!