REKLAMA

Ekskluzywne biuro w szkle

Źródło: Glass House | 03 wrz 2014 13:55 0

Biuro bez wątpienia jest zwierciadłem firmy, jej przestrzenną wizytówką. Jak sobie poradzić z trudnym zadaniem, którym jest stworzenie miejsca pracy funkcjonalnego, a zarazem atrakcyjnego oraz przyjaznego dla klienta i pracownika?

Siedziba firmy nie jest już tylko przestrzenią, gdzie pracownik przychodzi wykonać swoje zadania, a klient złożyć zamówienie. Każdy dokonuje oswajania swojej przestrzeni, i aby tak się stało należy zadbać o to, aby jej członkowie czuli się bezpiecznie i swobodnie. W każdym miejscu pracy panuje charakterystyczny dla niego duch oraz atmosfera. Co powinniśmy zrobić, aby stanowiło ono jak najlepszą płaszczyznę do wykonywania powierzonych obowiązków oraz realizacji celów zawodowych? Jak wprowadzić równowagę i harmonię? Odpowiedź na te pytania jest niezwykle prosta – musimy zadbać o wystrój!

Wyróżnij ściany

Wybór koloru, faktury oraz rodzaju ścian zajmuje ci najwięcej czasu? Zastanawiasz się, jaka barwa będzie pasowała do twojego biura, a przy tym myślisz o komforcie pracowników, którzy niekoniecznie przepadają za twoim ulubionym zielonym kolorem? Od teraz ten problem możesz wykreślić z listy swoich zmartwień. Piękno tkwi w szkle, a obecna technologia umożliwia nam wykorzystanie tego materiału pod praktycznie każdą postacią. Dlatego też dobrym rozwiązaniem w przestrzeni biurowej jest zainstalowanie szklanych ścian. Są one nieinwazyjne, naturalne, uniwersalne i bardzo praktyczne. Do wyczyszczenia takich powierzchni wystarczy dobry detergent. Wreszcie można zapomnieć o malowaniu co pół roku z powodu nieestetycznych plam.

Dlaczego szkło?

Nowoczesne biura często korzystają z instalacji szklanych drzwi, zabudowy, czy też ścianek dźwiękoszczelnych. Pomieszczenie wygląda wtedy bardzo ekskluzywnie, jest w nim dużo światła, a także jest przestronnie pomimo wydzielonych gabinetów dla pracowników. Szklane ściany są zarówno funkcjonalne jak i bezpieczne. Nie trzeba obawiać się ich stłuczenia albo skaleczenia się. Szkło, z którego wykonywane są zabudowy jest hartowane, odporne na uszkodzenia, zarysowania i rozbicie, co w pełni przystosowuje je do spełniania swojej funkcji. Ścianki szklane mogą zostać wykonane w wersji podwójnie bezpiecznej — jeśli nawet dojdzie do niespodziewanego wypadku, kawałki szkła nie rozsypią się, ale pozostaną na folii znajdującej się pomiędzy dwiema taflami – uspokaja Pani Joanna Grunwald, prezes firmy Glass House. Do tych wszystkich zalet należy dodać możliwość wyboru koloru i faktury szklanej zabudowy. Jeśli chcemy uzyskać wrażenie większej przestrzeni i kontaktu z całym biurowym otoczeniem powinniśmy zdecydować się na przezroczyste tafle. Gdy zależy nam na uzyskaniu efektu prywatności i intymności, wybierzmy matowe szkło.

Nadaj szkłu charakter

Szkło jest bardzo wdzięcznym materiałem do zdobienia, a przystosowując je do charakteru miejsca, możemy całkowicie oddać pole wyobraźni, własnym gustom i preferencjom. Szklane drzwi bądź ściany, które wybierzemy do aranżacji powierzchni biurowych wcale nie muszą być nudne, a tym bardziej nie jesteśmy zdani jedynie na wybór wzorów i deseni zamieszczonych w katalogach. Chcesz nadać miejscu pracy charakter oryginalności i unikalności? Nic prostszego. Na szkle nadrukować można logotyp firmy bądź inną formę identyfikacji wizualnej marki. Nie ma także żadnych przeszkód, aby na szkło nanieść dowolnie wybrane zdjęcie. Możesz także stworzyć w biurze szczególny, niepowtarzalny charakter. Dżungla roślinna obfitująca w fantazyjne motywy i kolory? A może dżungla miejska naśladująca urbanistyczny krajobraz wypełniony kominami i drapaczami chmur? To wyjątkowa możliwość dla miłośników kreatywnego designu. Tutaj w zasadzie nie ma limitów ani ograniczeń. Należy jedynie pamiętać o odpowiedniej rozdzielczości zdjęcia bądź grafiki (300 dpi) – podpowiada Joanna Grunwald, prezes Glass House.

Dbaj o swoje wnętrze

Wnętrze zawsze było, jest i będzie niezwykle ważne. Dlatego projektując biuro pamiętajmy o tym, że od niego również zależy nasz sukces – jest ono oknem na naszą firmę i miejscem, w którym nasi pracownicy spędzają sporą część swojego czasu. Zadbaj zatem o to, aby przestrzeń biurowa była wykonana z jak najlepszych materiałów, które powstały z najlepszej klasy surowców. Bez wątpienia jednym z nich jest szkło.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!