REKLAMA

Skóra – materiał na podłogi. Jak zaaranżować ekskluzywne wnętrze?

| 11 lut 2014 08:53 0

Drewno, kamień, beton... Właśnie przy użyciu tych materiałów najczęściej aranżowane są podłogi w nowoczesnych wnętrzach. Jednak szukając niebanalnych rozwiązań, można sięgnąć również po wykończenie z... naturalnej skóry.

Projektowanie wnętrz nowoczesnych domów to nieustanna pogoń za oryginalnymi rozwiązaniami. Drewno i wykładziny zyskały konkurencję w postaci kamienia. Potem dołączyły do nich szkło i żywice epoksydowe. Ciągłe poszukiwania materiałów mogących sprostać architektonicznym wizjom doprowadziły do opracowania pokryć z naturalnej skóry, przy użyciu których można wykończyć powierzchnię podłóg i ścian. Równie dobrze znajdują one zastosowanie w surowych loftach, jak i eleganckich apartamentach, w mieszkaniach, ale i we wnętrzach publicznych.

Skórzane pokrycia pasują do każdego wnętrza

Za sprawą błyszczącej powierzchni ścienne i podłogowe pokrycia z naturalnej skóry wprowadzają do industrialnych pomieszczeń odrobinę luksusu i przełamują ich surowy charakter. W przypadku eleganckich aranżacji stanowią dopełnienie ich wystroju. Z kolei fakt, że w okładzinach zachowany został naturalny rysunek skóry, sprawia, że wpiszą się one w każde klasycyzujące wnętrze. Równie dobrze wyglądają w zestawieniu z tworzywami sztucznymi i metalem, jak i z rustykalnym drewnem.

Różnorodność kolorów i wymiarów

Skórzane pokrycia podłogowe i ścienne reprezentowane są na polskim rynku przede wszystkim przez dwie marki - kanadyjski Torlys oraz holenderski Aphenberg. Klienci mają do wyboru dwie wersje tego typu produktów: imitacje desek oraz kwadratowe płytki. Produkty marki Torlys sprzedawane są w wymiarach 19,4 cm x 116,4 cm (deski) oraz 38,8 cm x 38,8 cm (płytki), zaś Alphenberg proponuje wyłącznie płytki, za to w bardziej zróżnicowanych wielkościach: 15 cm x 15 cm, 15 cm x 30 cm, 30 cm x 30 cm, 40 cm x 40 cm, 40 cm x 60 cm oraz 50 cm x 50 cm.

Oprócz dużego wyboru rozmiarów, producenci oferują także szeroką paletę kolorów (Torlys - 12 wzorów w kolekcji Leather Floor, Alphenberg - 7 podstawowych odcieni kolorystycznych w kolekcji Pampas). Rzecz jasna, klienci nie są ograniczeni tylko i wyłącznie ofertą katalogową, lecz mogą także składać indywidualne zamówienia, co jednak wiąże się z wyższymi cenami.

Niezależnie od kształtu i koloru powierzchnia skórzanych podłóg jest impregnowana specjalistycznymi woskami, które nie tylko nadają charakterystyczny połysk, ale także chronią przed zarysowaniami i zaplamieniem. Stanowią także skuteczną barierę przed plamami i rozlaną wodą. Dzięki temu inwestorzy otrzymują produkty nie tylko estetyczne, ale i charakteryzujące się wysokimi parametrami użytkowymi.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!