REKLAMA

Top Design Award 2014. 7 najlepszych projektów nagrodzonych w Poznaniu!

Mariusz Golak | 20 lut 2014 11:58 0

Jednym z najważniejszych punktów programu targów Arena Design jest ogłoszenie wyników tradycyjnego konkursu Top Design Award. Służy on wyróżnieniu tych firm, które we współpracy z projektantami widzą możliwość zbudowania przewagi nad konkurencją.

O statuetkę Top Design walczyć mogą zarówno producenci, jak i autorzy projektów, których produkty są dostępne na rynku nie dłużej niż 2 lata lub zostaną wprowadzone do produkcji w 2014 roku. W tym roku do 7 kategorii zostały zgłoszone 22 produkty reprezentujące różne segmenty wyposażenia wnętrz. Wspólny mianownik był jeden – oryginalne, stojące na wysokim poziomie wzornictwo.

W jury tegorocznej edycji konkursu Top Design Award zasiedli: Marek Adamczewski, Bogumiła Jung, Janusz Kaniewski, Marek Owsian, Daria Burlińska, Maria Jeglińska, Ewa Trzcionka, Małgorzata Szczepańska i Martyna Bednarska-Ćwiek.

Poniżej przedstawiamy produkty, które zwyciężyły w tegorocznej edycji Top Design Award.

Stół Clover firmy Vincenzo Design

W kategorii „przestrzeń domowa” jury konkursu Top Design Award 2014 najwyżej oceniło stół Clover, wyprodukowany przez firmę Vincenzo Design. Oceniających zgłoszone produkty ujęła przede wszystkim elegancka i pełna smaku forma, której ramy zakreśliły miękkie linie. W projekcie można wyczuć organiczne inspiracje. Zresztą trop ten podpowiada nazwa nagrodzonego produktu. Wszak „clover” to nic innego jak koniczyna. Tym razem przyniosła ona szczęście firmie Vincenzo Design.

W pobitym polu stół Clover zostawił 3 konkurentów: zaprojektowane przez Martę Krupińską ascetyczne formalnie, za to rozbudowane funkcjonalnie biurko z regałem i kontenerkami Smart (Meble Vox), kolekcję Neon składającą się z 3 foteli kubełkowych nawiązujących stylistycznie do polskiego modernizmu (Marbet), a także narożnik Enjoy o kubistycznej formie złagodzonej miękkim kształtem (IMS Sofa).

Materiał Lapitec firmy Euro-Granit Adamus

W kategorii „kuchnia” jurorzy docenili zalety materiału Lapitec. To nieorganiczny materiał ceramiczny powstający przy użyciu opatentowanej technologii. Ma on „konsystencję” i wygląd gładzonego kamienia. Producent poleca go przede wszystkim na blaty kuchenne, choć można nim wykańczać także… elewacje.

Umywalka Mia firmy Marmite

Wśród 4 produktów zgłoszonych do kategorii „łazienka” najwyższą ocenę otrzymała umywalka Mia z portfolio firmy Marmite. Koło uznawane jest za najdoskonalszą figurę, a umywalka Mia ma właśnie kolisty kształt. Biała umywalka o takim kształcie wnosi do łazienki powiew ponadczasowego luksusu, choć jednocześnie przywodzi na myśl kształt klasycznych naczyń ceramicznych toczonych na… kole. Wielość skojarzeń i możliwych inspiracji jest niewątpliwie cechą udanego projektu.

W kategorii tej jurorzy dyskutowali także o zaletach i wzornictwie:  niemalże futurystycznej w swym wyrazie wolnostojącej wanny z serii Goccia, wykonanej z tworzywa o nazwie gelcoat (Marmorin), kolekcji Bath Gallery składającej się z wolnostojącej wanny oraz umywalki, wykonanych z mineralnego konglomeratu z powierzchnią z akrylowego żelkotu, zaprojektowanych przez czeskiego projektanta, Krystofa Nosala (Ravak Polska), a także niezwykle dekoracyjnych paneli ściennych oferowanych przez Vincenzo Design. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!