REKLAMA

Akuku centrum zabaw

| 13 cze 2016 08:03 0

Bezpieczeństwo podczas zabawy, dbałość o detale i ergonomiczne wyposażenie to to co wyróżnia krakowskie Akukuu na tle innych bawialni. Każde odwiedzające je dziecko może także liczyć na kosmiczne niespodzianki. Za projekt odpowiada Husarska Design Studio.

Ambicją twórców projektu było bowiem wykreowanie przestrzeni zaskakującej możliwościami zabawy i dodatkowo edukującej dzieci. Dlatego poszczególne strefy atrakcji urządzono na podobieństwo planet. 

Zaproszenie dzieci do podróży między planetami w naturalny sposób pokazuje wielką różnorodność atrakcji zgromadzonych na ponad 1000 m² powierzchni zlokalizowanej w krakowskim Solvay Parku – wyjaśnia Magdalena Paleczna, jedna z projektantek Akukuu. 

Każdy mebel tworzyliśmy z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody. Chcieliśmy również jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń. Stąd lekkie, poręczne i sztaplujące się krzesełka, a także trójkątne modułowe stoliki, dające wiele możliwości swobodnej konfiguracji – opowiada Jadwiga Husarska-Sobina.

Szczególne znaczenie mają stworzone przez nas elementy modułowe w salach urodzinowych, gdzie ze względu na wiele odbywających się atrakcji, często istnieje konieczność przearanżowania przestrzeni - wyjaśnia Klaudia Kasprzak. 

W całej bawialni jest mnóstwo otworów nawiązujących do norek. Zapewniają one przestrzeń i światło, a także sprawiają dzieciakom niemało frajdy – mówi Magdalena Paleczna.

Ten radosny nastrój podtrzymują kolorowe grafiki i wyraziste kolory - dodaje graficzka Izabela Rachwał. 

Zespół projektowy przez kilka miesięcy z wielkim zaangażowaniem pracował nad tym, aby dzieci bawiły się w Akukuu jak najlepiej. Przyznaję, że i dla nas była pasjonująca przygoda, przy której wykorzystaliśmy swoje zawodowe doświadczenie oraz inspiracje z całego świata - podsumowuje Jadwiga Husarska Sobina.

Zespół projektowy: Jadwiga Husarska-Sobina, Magdalena Paleczna, Katarzyna Gierat, Klaudia Kasprzak, Alicja Kromka, Izabela Rachwał

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!