REKLAMA

Siła złudzeń. Butik Romanticism w Hangzhou

| 31 maj 2014 01:09 0

Za fasadą, która swoją formą zwodzi oko, kryje się przestrzeń wyrzeźbiona niczym z jednej bryły. Wizualna oszczędność i surrealistyczne kształty wnętrza prezentowanego butiku stanowią idealne otoczenie dla najnowszych kreacji jednej z eleganckich chińskich marek.

 • Romanticism 3

  lokalizacja: Hangzhou (Chiny)
  projekt wnętrz: Keiichiro Sako, Nobutoshi Hara, Kazuya Uzawa (Sako Architects)
  powierzchnia całkowita: 111 m2
  data oddania do użytku: 2009 r.

 

 • Faktury i barwy

  A.jpg
  A.jpg

   

  Keiichiro Sako, Sako Architects
   
  Pomysł na fasadę budynku zrodził się w efekcie długich studiów nad wzorami, zwłaszcza nad wzorem mory, który interesował nas od dłuższego czasu. Trochę czasu zajęło nam wymyślenie i stworzenie siatki, która delikatnie i miękko otacza przestrzeń. Tworzenie mory, która powstaje poprzez nałożenie na siebie dwóch warstw z otworami różnej wielkości, skutkowało wytworzeniem zjawiska nie wystarczająco miękkiego i delikatnego. Następnie spróbowaliśmy obrócić jedną z warstw, dzięki czemu stworzyliśmy efekt, który o wiele bardziej nas zadowalał. We wnętrzu zdecydowaliśmy się na przydzielenie piętrom stałych funkcji: pierwsze pozostało częścią handlową, drugie zaś przeznaczyliśmy na wystawy. Naszym celem było stworzenie miejsca skąpanego w bieli, z zakrzywionymi ścianami, które w efekcie czule „obejmują przestrzeń”.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!