REKLAMA

Bank pod skrzydłami Anioła

ps | 14 kwi 2016 09:21 0

Siedziba Alior Banku w Warszawie dowodzi, że wygląd wnętrza ma znaczenie. Licząca się na rynku finansowym marka, musi wyglądać. Głównym założeniem dla tego projektu było rozwinięcie bardzo charakterystycznej mocno wyróżniającej się identyfikacji banku autorstwa White Cat Studio, nagrodzonej prestiżową nagrodą Złote Orły 2008.

   • Alior Bank’s Private Banking Centre

    Projekt: Robert Majkut Design
    Lokalizacja: Polska, Warszawa, ul. Aleje Jerozolimskie 94
    Klient: Alior Bank S.A.
    Realizacja: Marzec 2009 rok
    Powierzchnia: 295,9 m²
    Zdjęcia: Olo Studio 
  • Robert Majkut

    

   Identyfikacja oparta jest na 3 podstawowych kolorach; bordowym, żółtym i białym oraz stylizowanej na starą rycinę – twarzy anioła. Jest to element tak charakterystyczny, że stał się punktem wyjścia do dalszych opracowań i rozwinięć graficznych, które są obecne w projekcie. Oczywiście, dla odróżnienia od placówek detalicznych koncepcja wnętrza Private Bankingu wymagała uzupełnienia i doprojektowania elementów które by ją odróżniały i właściwie klasyfikowały. Stąd też w towarzystwie znaku zamiast bordo pojawia się czerń, która dobrze komponuje się z pozostałymi, na nowo wyselekcjonowanymi kolorami uzupełniającymi jak odcienie miedzi, szarości i grafitu. 
 • Wszystkie miejsca, w których świadczy się profesjonalne usługi potrzebują wsparcia designu strategicznego. Dobry design to dziś nie fanaberia klienta, ale przede wszystkim wymagany, istotny składnik wysokiego standardu świadczonych usług. Design jest dziś nie tylko elementem kreowania wizerunku, ale również istotnym elementem konkurencyjności. Nie tylko poprzez użycie designu ale poprzez jego wysoki poziom i wyszukane rozwiązania uzyskuje się pożądaną wartość dodaną.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!