REKLAMA

Bydgoszcz: nowe inwestycje nad Brdą

Redakcja Propertydesign.pl | 19 gru 2016 11:44 0
Arkada Business Park fot. materiały prasowe

Bydgoszcz, dzięki inwestycjom nad Brdą odzyskuje wizerunek miasta związanego z rzeką. A to nie koniec zmian.

Na inwestycje w tereny nadrzeczne w ciągu ostatnich lat trafiło ponad 85 mln zł. Pozwoliło to stworzyć nad Brdą miejsca zachęcające do spacerów i rekreacji.

Co się zmieniło nad Brdą?

Jedną z kluczowych inwestycji, dzięki której nabrzeża Brdy w Śródmieściu odzyskały blask była rewitalizacja bulwarów na odcinku od mostów kolejowych do ul. marsz. Focha oraz przebudowa przystanków tramwaju wodnego. Wraz nowymi nabrzeżami i chodnikami powstały też ścieżki rowerowe, place zabaw, skatepark, podesty, fontanny oraz zrealizowano szereg nasadzeń - informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Wraz z budową mariny na Wyspie Młyńskiej , która stała się jedną z ikon nowoczesnej architektury uporządkowany został prawy brzeg Brdy od mostów Solidarności do jazu. Przy rewitalizacji ulic wokół Starego Rynku zadbano również o restylizację mostów na ul. Mostowej, Ku Młynom i Tamka. W trakcie remontu wykonawcy pod nadzorem konserwatora zabytków zadbali o odtworzenie zabytkowych detali (m.in. kuytch balustrad i latarni). Przy Operze Nova powstał również pomost. Inwestycje nad brzegiem Brdy realizowane są również w dzielnicy Brdyujście. Zmodernizowana  została wieża sędziowska oraz poszerzono akwen mety na Torze Regatowym - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!