REKLAMA

Industrialny biurowiec w sercu Poznania

ps | 05 maj 2016 12:00 0

Na poznańskim Grunwaldzie stanął prosty w formie budynek IT.integro, który wyróżnia się na tle lokalnych biurowców minimalistyczną, grafitową bryłą. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Architektoniczna Bieńkowscy. Aranżacją wnętrz zajął się doświadczony projektant – Kaziemierz Kayu Fasiecki z pracowni Aretus.

Budynek mieści się na ul. Ząbkowickiej 12 w Poznaniu. Doskonała lokalizacja pozwala na szybkie połączenie z kluczowymi punktami miasta, lotniskiem i autostradą A2.

Budowa trwała od marca 2015. Biurowiec został oddany do użytkowania w styczniu 2016 roku. Oficjalne otwarcie odbyło się w połowie lutego, w obecności blisko stu pracowników, ze wszystkich oddziałów firmy.

Ogólna idea projektu

Architektonicznie, nowa część budynku połączona jest z biurowcem, który został postawiony w latach osiemdziesiątych. Stanowi swoiste połączenie przeszłości z przyszłością. Ówczesny charakter budowli doskonale wpasował się w obecny projekt. Dziś całość wyróżnia się minimalizmem.

Aranżacja przestrzeni biurowej jest związana z profilem organizacji. IT.integro to firma informatyczna, wdrażająca od 20 lat system ERP. W 90% tworzą ją mężczyźni. Umysły ścisłe, matematyczne. Wnętrza mają z pozoru charakter ascetyczny, ale na pewno nie są banalne. Prowokują do myślenia, kreowania oraz rozwiązywania problemów.

Według oczekiwań inwestora, wnętrza miały być proste w formie, estetyczne, w duchu industrialnym. Ważnym aspektem aranżacji była oszczędność w środkach przekazu, transparentność oraz wielofunkcyjność.

Wnętrza zaprzeczają twierdzeniu, że biura powinny być zamknięte czy sekretne. W salach konferencyjnych, biurach, Open Space, na klatce schodowej dominuje szkło. Zapewnia ono przejrzystość, jasność, prostotę, czytelność.

Beton, szkło, stal i drewno nadają przemysłowy charakter budynku. Centralnym punktem jest klatka schodowa składająca się z surowych, betonowych i stalowych form, ale w nowoczesnej przestrzeni ze szkła.

Zdaniem Kazimierza Kayu Fasickiego, wnętrza kształtują przestrzeń, wpływając na pracowników, ich samopoczucie, chęć do pracy, a tym samym wydajność, bo jest to przestrzeń z której nie chce się wyjść.

Prawidłowo zaprojektowana przestrzeń biurowa powinna sprzyjać efektywnej pracy oraz pomagać w realizacji wyznaczonych celów. Jednym słowem, powinna być dostosowana do ich potrzeb. Zapewniając odpowiedni komfort pracy, gwarantujemy osiągnięcie realnych zysków dla firmy, zarówno materialnych, jak i niematerialnych. Wygodne, komfortowe wnętrza to wyższa skuteczność, pomysłowość oraz zaangażowanie naszych pracowników. – mówi Piotr Śledź, Prezes Zarządu, IT.integro.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!