REKLAMA

Miastotwórcze inwestycje od Ghelamco

Redakcja Propertydesign.pl | 21 gru 2016 12:41 0
037273_1140.jpg

Ghelamco Poland kładzie coraz większy nacisk na działalność miastotwórczą. W ostatnich latach deweloper podjął się działań mających na celu pobudzenie zrównoważonego rozwoju miast.

Wśród zrealizowanych inicjatyw znalazł się m.in. projekt Nowa Towarowa: pierwszy w Polsce projekt urbanistyczny o tak dużej skali, w którego powstanie zaangażowani są deweloperzy, władze miasta i organizacje pozarządowe. Nowa Towarowa to sposób myślenia o projektowaniu miasta uwzględniający wszystkich jego odbiorców. Ponadto Ghelamco stworzyło pl. Europejski w Warszawie i powołało do życia fundację „Sztuka w Mieście”.

Zaangażowanie w „Nową Towarową” wpisane jest w długofalową strategię Ghelamco. – Nowa Towarowa to jeden ze sztandarowych przykładów naszej miastotwórczej działalności. Zależy nam jednak, by idea ta była widoczna we wszystkich inicjatywach Ghelamco. Z niektórych z nich, jak plac Europejski czy fundacja „Sztuka w Mieście”, jesteśmy szczególnie dumni – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!