REKLAMA

Nowa siedziba Urzędu Gminy Wielka Wieś: wzorowy obiekt dla administracji

Redakcja Propertydesign.pl | 30 sty 2017 11:17 0
Fot. OVO Grąbczewscy

Dzieło OVO Grąbczewscy Architekci to przykład tego, jak w dobry sposób tworzyć obiekty dla administracji. Projekt jest nominowany do konkursu Property Design Awards 2017.

Nowe Centrum Administracyjne Gminy Wielka Wieś składa z dwóch budynków. Pierwszy z nich to Urząd Gminy oraz instytucje towarzyszące - Rada Gminy, Urząd Stanu Cywilnego z salą ślubów, Gminny Zakład Komunalny czy Biblioteka z kącikiem dla najmłodszych. Drugi obiekt jest przeznaczony  do celów komercyjnych przeznaczony pod wynajem. Wewnątrz budynku znajdują się dwa dziedzińce pełniące funkcje ogrodów.

Na placu wejściowym przed Centrum Administracyjnym powstały też elementy małej architektury – m.in. fontanna, zegar w formie wolno stojącego obelisku, herb Gminy, infobox, ławki oraz stojaki na rowery.

Obecnie obiekt jest siedzibą Urzędu i Rady Gminy, Urzędu Stanu Cywilnego, biblioteki, Gminnego Zakładu Komunalnego, a w jego części komercyjnej mieści się bank, apteka, restauracja, cukiernia, kwiaciarnia oraz biura pod wynajem.

Obiekt Centrum Administracyjne Gminy Wielka Wieś jest nominowany w konkursie Property Design Awards 2017 w kategorii "Bryła: Obiekty publiczne". Jeśli uważasz, że zasługuje na tytuł - oddaj swój głos tutaj.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!