REKLAMA

Nowy system identyfikacji wizualnej w biurze AstraZeneca: zobacz projekt Advertis

Rafał Konopka | 10 sie 2016 12:50 0

Firma farmaceutycznaNowy syste Pharma Poland Sp. z o.o. zajmuje trzy piętra w biurowcu „Postępu 14” na warszawskim Mokotowie. Ważnym elementem aranżacji siedziby o tak dużej powierzchni był czytelny system informacji wizualnej. Projekt i wykonanie oznaczeń nawigacyjnych powierzono doświadczonemu zespołowi Advertis.

W proces tworzenia nowej aranżacji biura od samego początku zaangażowani byli pracownicy AstraZeneca. Zespół projektowy zajmujący się przeprowadzką po stronie AstraZeneca położył nacisk na to, by stworzyć miejsce, w którym wszyscy będą czuć się dobrze, które zmienia się nie tylko na oczach pracowników, lecz także z ich udziałem. Autorem projektu wnętrz jest pracownia architektoniczna Massive Design.

Każdemu z pięter przyporządkowana została nazwa, która stanowi motyw przewodni identyfikacji wizualnej. Piktogramy symbolizujące krajobrazy nadmorskie, górskie i mazurskie umieszczone zostały na okleinach drzwi na każdym z pięter.

Wykonaliśmy łącznie ponad 250 sztuk oznaczeń, w tym prawie 60 sztuk podwieszanych tablic informujących o nazwach działów i rodzajach pomieszczeń. Pozostałe nośniki pełnią funkcje nawigacyjne – wskazują kierunek do poszczególnych części biura – mówi Paweł Gardasiewicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Advertis.

Nośniki informacji wizualnej utrzymane są w ciepłych kolorach dopasowanych do mebli oraz fototapet pokrywających ściany. Dodatkowo w eksponowanych punktach ciągów komunikacyjnych umieszczone zostały tablice z planem biura. Ta sama mapa prezentująca układ pomieszczeń zawarta została w specjalnej aplikacji mobilnej utworzonej przez zespół Advertis. Dzięki temu rozwiązaniu każdy pracownik ma w zasięgu ręki dostęp do układu pomieszczeń i w dowolnej chwili może z poziomu telefonu sprawdzić najkorzystniejszą ścieżkę do konkretnego działu.

Przestrzeń jest oswojona i doskonale odpowiada naszym potrzebom, co przekłada się na jakość współpracy i atmosferę w zespole – mówi Anna Dukaczewska, jeden z pracowników AZ zaangażowanych w projekt przygotowania wystroju biura.

Układ przestrzeni oraz jej adekwatne oznakowanie to elementy, które zdecydowanie ułatwiają komunikację w biurze. Warto zatem pamiętać o detalach, a samych pracowników angażować
w proces tego typu zmian. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!