REKLAMA

Odzyskać przestrzeń. Biuro LYCS Architecture

Wnętrza Publiczne 1/2012 | 16 kwi 2014 01:46 0

Mówią, że szewc bez butów chodzi. Może dawniej. Dziś, kiedy tak wielki nacisk kładzie się na skuteczne promowanie swojej działalności i dbanie o jak najlepszy wizerunek, liczy się przede wszystkim umiejętność wiarygodnego potwierdzenia własnych umiejętności. Dobrze ostrzyżony fryzjer budzi nasze zaufanie... Tym bardziej budzi je architekt pracujący w interesującym, nietuzinkowym wnętrzu. Zaglądając do biura LYCS Architecture, mieszczącego się w chińskim mieście Hangzhou, od razu widzimy, że to właściwi ludzie na właściwym miejscu.

  • Biuro LYCS Architecture

   Lokalizacja: Hangzhou, Chiny
   Autorzy projektu: LYCS Architecture (partnerzy: Hao Ruan, Xu Li, autor projektu: Peng Wang)
   Inwestor: LYCS Architecture
   Oddanie obiektu do użytku: 2011 r.
   Powierzchnia: 350 m2

 • Twórcze działanie

  Hao Ruan.jpg
  Hao Ruan.jpg

   

  Hao Ruan, dyrektor LYCS Architecture

  Kiedy podjęliśmy próbę przekształcenia starego, zrujnowanego magazynu na biuro, zależało nam przede wszystkim na tym, by część detali charakterystycznych dla starego wnętrza przeszczepić w nową przestrzeń. Zarówno elementy jednorodne dla obu wnętrz, jak i te różnicujące je podkreśliliśmy za pomocą wykorzystanych materiałów. Chcieliśmy stworzyć miejsce, które będzie hołdowało dobrym architektonicznym tradycjom, prezentując jednocześnie oryginalne rozwiązania. Filozofia naszych twórczych działań opiera się przede wszystkim na przedkładaniu wieloznaczności ponad jednoznaczność.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!