REKLAMA

Srebrzysty biurowiec w sercu Wrocławia

ps | 21 marz 2016 12:10 0

Silver Tower Center to 14-kondygnacyjny budynek, który stoi przy wrocławskim dworcu PKP. Usługowy biurowiec został wykończony. Wnętrza oświetlono i wyposażono w zgodzie z najnowszymi trendami.

Budowa Silver Tower Center trwała od połowy 2012 do października 2014 roku. Na powierzchni 25 tys. m2 mieści się: parking, powierzchnie handlowe, centrum konferencyjne, hotel oraz biurowiec. 14-kondygnacyjną wieżę o wysokości 55 metrów z piętrami o średniej powierzchni 600 mkw, wyposażono i oddano do dyspozycji najemcom. W budynku mieszczą się między innymi: Luxoft - międzynarodowa firma z branży IT, europejskie centrum usług księgowych Toyoty oraz biura Diehl Control Polska – mówi Aleksandra Sikora, Project Manager ze strony inwestora, firmy Wisher Enterprise Sp. z o.o.

  • Łukasz Napierała z Firmy TRILUX Polska, odpowiedzialnej za całościowe oświetlenie 10 pięter Silver Tower Center

    Kulisy aranżacji Silver Tower Center
     
    Do oświetlenia wszystkich powierzchni wykorzystaliśmy nowoczesne, ekonomiczne układy. W pomieszczeniach przyjmujących formę tzw. open space’ów, wykorzystaliśmy modele linii 5051 oraz SOLVAN, charakteryzujące się smukłą, estetyczną konstrukcją, dobrą wydajnością i światłem zapewniającym komfortową pracę przy komputerze. W sufity sal konferencyjnych wbudowano modułowe rozwiązania serii ENTERIO. W toaletach, kuchniach i częściach ciągów komunikacyjnych wykorzystaliśmy natomiast downlightowe oprawy AMBIELLA. Wszystkie wdrożone rozwiązania łączy stosunkowo niski koszt inwestycji przy zadowalającej wydajności i dobrej jakości światła.

Przebieg realizacji

Przygotowanie powierzchni biurowej do przekazania najemcom to proces, wymagający koordynacji działań wielu kontrahentów – od dostawców wykładzin i umeblowania, przez malarzy, po wykonawców instalacji elektrycznej i oświetlenia. Towarzyszy mu zawsze presja czasu, związana z koniecznością dotrzymania założonego terminu oddania biur do dyspozycji klientom. W takiej sytuacji na wagę złota jest proaktywny, niewymagający dodatkowej kontroli wykonawca. 

Na poszczególnych kondygnacjach Silver Tower Center znajdują się sale konferencyjne, biura typu „open space”, pomieszczenia socjalno-sanitarne, ale także tak nietypowe miejsca, jak pokoje relaksu czy strefy aktywnego wypoczynku.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!