REKLAMA

Uniform z natury. Biuro Kinnarps Polska

Wnętrza Publiczne 1/2009 | 20 sie 2014 11:21 0

Już sama elewacja budynku przy ul. Puławskiej w Warszawie podpowiada, że jest to biuro skandynawskiej firmy. Specjalnie wygrzewana w temperaturze 200 stopni skandynawska sosna, przypominająca do złudzenia ciemne drzewo egzotyczne, wprowadza w przyjazny dla człowieka klimat ekologii i szacunku dla przyrody.

 • Biuro Kinnarps Polska

  Inwestor: Kinnarps

  Projekt budynku: Krzysztof Wolski

  Projekt wnętrz: Pracownia Decorum Architekci (Zbigniew Tomaszczyk, Irena Lipiec oraz współpracownicy: Marcin Ojrzyński, Paweł Gozdyra, architekci Kinnarps)

  Powierzchnia całkowita: 2.000m2 + 800 m2 (magazyn)

  Czas trwania inwestycji: ok. 1 rok

  Koszt inwestycji: 700.000 Euro

  Data otwarcia: 18.06.2004

 • Przestrzeń humanitarna

  lt.jpg
  lt.jpg

   

  Irena Lipiec, Zbigniew Tomaszczyk, pracownia Decorum Architekci

  Projektując wnętrze biurowca Kinnarps, realizowaliśmy przede wszystkim własne pomysły, ale staraliśmy się, żeby całokształt nie odbiegał od ogólnego wizerunku skandynawskiej firmy. Warto podkreślić, że nobilitacją był dla nas fakt, że architekci Kinnarps zaprosili nas do współpracy. Na pierwszym miejscu stały: naturalne materiały, ekologia, przestrzeń „humanitarna”, a więc przyjazna dla człowieka, zarówno dla tego, który pracuje w tej firmie, jak i dla klienta. Długo zastanawialiśmy się nad wyborem materiałów, które symbolizowałyby filozofię firmy i były łącznikiem pomiędzy Skandynawią i siedzibą Kinnarps w Polsce. Jednym z nietypowych rozwiązań miało być wykorzystanie w dekoracji wnętrz elementów odpadowych z produkcji mebli. Zrezygnowaliśmy jednak, przewidując trudności z dostępem do nich. Postawiliśmy ostatecznie na różne gatunki drewna, a przede wszystkim na piękną korę brzozy.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!