REKLAMA

Zdrowe biuro BuroHappold Engineering

ps | 13 maj 2016 11:21 0

Międzynarodowe biuro projektowe BuroHappold Engineering przeniosło się do nowej, zdrowej przestrzeni biurowej w Spektrum Tower w Warszawie. Dzięki innowacyjnemu podejściu, firma zaprojektowała wydajne biuro, gdzie priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie pracowników.

Wykreowana przestrzeń stała się "żywym laboratorium" reprezentującym najnowsze rozwiązania stosowane w projektowaniu biur. Wdrażając swoje pomysły we własnym środowisku BuroHappold stworzyło biuro będące wizytówką usług oferowanych klientom.

BuroHappold wraz z partnerami wyznacza standardy

BuroHappold dostarcza rozwiązania zorientowane na końcowego użytkownika. Nowa siedziba firmy zaprojektowana została tak, aby stanowić showroom najnowocześniejszych rozwiązań i technologii pozytywnie wpływających na zdrowie i produktywność w przestrzeni biurowej na otwartym planie, jednocześnie minimalizując zużycie energii.

Biuro BuroHappold jest zlokalizowane w centralnej dzielnicy biznesowej Warszawy, w nowo zmodernizowanym wieżowcu Spektrum Tower. Na 6 piętrze budynku gości wita przestrzenna recepcja. Wnętrze biura jest bardzo ciche mimo, że pracuje w nim 120 osób w przestrzeni otwartej. Słyszalny jest tylko przyjemny, miękki gwar w tle. W salach konferencyjnych dźwięki są przejrzyste, a ledwie słyszalne z zewnątrz. Pracownicy odbywają rozmowy telefoniczne lub konferencje video w kabinach do rozmów telefonicznych (tzw. phone booths), nie zakłócając pracy innych użytkowników biura. Głos odbierany jest tam jako doskonale neutralny i współrozmówcy nie mają wrażenia, że osoba dzwoniąca jest niewielkim pomieszczeniu. Dla prywatności bądź koncentracji, do dyspozycji pracowników są pokoje cichej pracy, w których można skupić się w absolutnej ciszy. Biuro znajduje się w centrum miasta, ale powietrze w biurze jest czyste, tak jakby zanieczyszczenia zostały na zewnątrz. Mimo, że przestrzeń jest nowa, nie ma śladu nieprzyjemnych zapachów. W biurze nigdy nie jest duszno, dzięki temu jego użytkownicy nie czują się senni i mogą być aktywni przez cały dzień. Zarówno w słoneczny, gorący dzień, jak i w zimowe mroźne popołudnia odczuwalna temperatura w biurze jest komfortowa.

Przyjemne nie tylko dla oczu

Światło słoneczne wpada do biura przez wysokie okna i dociera do centralnej części kondygnacji, wnętrze jest jasne, ale nie irytujące dla oczu. Kiedy się ściemnia, czujniki delikatnie włączają oświetlenie w strefach, gdzie są ludzie. Oświetlenie ma zimną barwę w części gdzie pracownicy muszą się skoncentrować, a ciepłą w strefie społecznej zapewniając bardziej relaksującą atmosferę. Oświetlenie nie jest męczące dla oczu, użytkownicy biura mają komfort wzrokowy.

W porze lunchu pracownicy mogą jeść lunch w przestrzennej kuchni (mogą nawet doprawić posiłek świeżymi ziołami, które są tam dostępne) nie martwiąc się o zapachy – pochłaniacz usytuowany nad wsypą kuchenną zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych aromatów.

Natura

Neutralne kolory sufitu i ścian, szara podłoga nie zakłócają percepcji kolorów na rysunkach i wydrukach. Zastosowano materiały wykończeniowe, takie jak farby, lakier, klej do wykładziny oraz akustyczne panele o minimalnej lub zerowej zawartości lotnych związków organicznych (LZO), substancji, które mogą być groźne dla zdrowia. Powierzchnie wymagające intensywnego czyszczenia zaprojektowano tak, aby zminimalizować użycie toksycznych środków czystości. Przykładami takich rozwiązań są: blaty ze stali nierdzewnej w kuchni, wykładzina o krótkim, gęstym splocie łatwym w utrzymaniu, toalety bez kołnierza od firmy Koło, tzw. rim-free gdzie wyeliminowane jest miejsce koncentracji zanieczyszczeń. Dodatkowo, firma Florabo2, kolejny partner nowego biura, dostarczył dosłownie zielone rozwiązania, ściany roślinne, które pozytywnie wpływają na klimat wnętrz, w naturalny sposób oczyszczając i nawilżając powietrze.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!