REKLAMA

Designerski salon sprzedaży firmy Profbud

ps | 01 lip 2016 12:36 0

Salon Sprzedaży firmy deweloperskiej Profbud to prawdziwe dzieło sztuki – łączy w sobie elementy artystyczne i design z nowoczesnymi technologiami i najnowszymi trendami w zakresie kreowania doświadczenia zmysłowego gości. Projekt wykonało studio Robert Majkut Design.

Profbud nie tylko zrealizował stacjonarny Salon, ale zadbał też o jakość jego wykonania – wnętrze zaprojektowane zostało przez światowej sławy designera Roberta Majkuta, autora takich realizacji jak ekskluzywne kino Orange Cinemas w Pekinie, słynny fortepian Whaletone czy nagradzane za projekt wnętrze Multikina w warszawskiej galerii Złote Tarasy. Wnętrze utrzymane jest w trzech barwach: bieli, czerwieni i czerni, zaś przejścia pomiędzy tymi intensywnymi kolorami łagodzą cieniowania i kształty. Salon wyposażony jest w indywidualnie zaprojektowane meble (biurka sprzedawców, stoły, szafki i regały), i nowoczesne materiały, jak np. paperstone czy laboratoryjne szkło (wykonano z niego spektakularną lampę z 44 szklanych rur, znajdującą się w centralnej części Salonu). Tylną część pomieszczenia zdobi wykonany z drewna, przestrzenny relief, zaś całą kompozycję dopełnia indywidualnie drukowana, cieniowana gradientem wykładzina.

 • Salon sprzedaży

  Inwestor: Profbud
  Projekt wnętrz: Robert Majkut Design
  Projekt: 2015/16 rok
  Realizacja: 2016 rok
  Powierzchnia: 140 metrów kwadratowych
  Lokalizacja: Bemowo, ul. Dywizjonu 303/139, Warszawa

  Użyte materiały:
  Wykładzina indywidualna – Newmor Polska Sp. z o.o.
  Tapety, tapicerki – Muraspec
  Meble – krzesła Bross, fotel Vitra, sofa Bonaldo, lampy Artemide, B lux, Vibia,
  Oświetlenie –  Es system
  Stoliki – Walter Knoll, San Giacomo 
  Stoły konferencyjne, biurka – projekt indywidualny Robert Majkut Design
  Regał czarny – projekt indywidualny Robert Majkut Design
  Ścianki działowe – Espes system
  Drzwi – PIU design
  Elementy sufitu podświetlanego – Barrisol
  Tuby szklane Schott – premierowe wdrożenie tego produktu w kraju 
 • Robert Majkut

   

  Postawiliśmy na klarowną, czytelną funkcję przestrzeni, jej podział na nowoczesne rozwiązania prezentacyjne zakładające dużą interaktywność z kupującym, ekspozycję zaawansowanych makiet, ściśle idący z wytycznymi marki koloryt, unikalną atmosferę oraz dużą otwartość. Wzmacnianie wartości abstrakcyjnych, niemierzalnych, jest wyzwaniem bardzo trudnym
  i arcyciekawym. To oddziaływanie – poprzez design – na subtelność odczuć, emocje, to gra ze świadomością i zmysłami. To czyni projektowanie czymś absolutnie wyjątkowym,  odpowiedzialnym i pięknym.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!