REKLAMA

Ośrodek spa Casale del Principe na Sycylii

Wnętrza Publiczne 2/2014 | 21 sie 2014 10:16 0

Przyglądając się bryle i wnętrzom ośrodka spa Casale del Principe w Monreale, można odnieść wrażenie, że ma on wszczepione sycylijskie DNA. I jest to jak najbardziej uzasadnione wrażenie. Autor projektu, Alberto Apostoli, pragnął stworzyć obiekt z silną tożsamością, będący syntezą lokalnej przyrody, kultury i mentalności. Trzeba przyznać, że udało mu się to znakomicie.

 • Casale del Principe

  lokalizacja: Monreale (Włochy)
  projekt wnętrz: Alberto Apostoli Architecture&Design
  inwestor: Pizzi
  oddanie do użytku: 2013 r.

 • Ukłon w stronę tradycji

  Alberto Apostoli.jpg
  Alberto Apostoli.jpg

   

  Alberto Apostoli, projektant

  Przestrzeń Casale del Principe jest bardzo jednorodna estetycznie. Chociaż obiekt został wyposażony w innowacyjne technologie, to detale zostały wykonane przez lokalnych rzemieślników, zgodnie z antyczną tradycją i ze szczególnym poszanowaniem miejscowych zwyczajów.
  Starałem się stworzyć powszechnie dostępną przestrzeń, w której wrażliwość gości będzie pobudzana przy pomocy prostych i unikalnych przedmiotów, układu i łączenia materiałów, zmysłowej atmosfery. Charakter górzystej okolicy bardzo mi pomógł opracować koncepcję tego projektu. Chciałem go wyrazić, podkreślając szczególną formę lokalizacji i wprowadzając dyskretne niespodzianki inspirowane Sycylią.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!