REKLAMA

Ciepły, hiszpański wiatr. Hotel IBB Andersia w Poznaniu

Wnętrza Publiczne 1/2007 | 12 maj 2014 11:29 0

Wiele słońca i bogactwo kolorów… Z tym zwykle kojarzy się Hiszpania. Sale konferencyjne rodem z Ibizy, Teneryfy, Majorki i Minorki. Bankiety we wnętrzach Barcelony, Malagi, Walencji i Girony. Niemożliwe? Aby się przekonać, że to realne, warto skorzystać z usług Hotelu IBB Andersia w Poznaniu.

Otwarcie hotelu miało miejsce w sierpniu 2007 roku. Powierzchnia inwestycji wyniosła około 14.000 m2. Oferta obejmuje 147 pokoi typu Comfort, 12 apartamentów Junior, 8 pokoi w standardzie Executive, 3 apartamenty Senior, a także Apartament Prezydencki.

Koncepcja
IBB Andersia jest jednym z kilku hoteli należących do sieci IBB Hotels. Każdy z nich urządzony jest w odmiennym stylu. Andersia mieści się w wieżowcu o konstrukcji z aluminium i szkła, a we wnętrzu hotelu zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne. Autorzy projektu, architekci z pracowni PRC Architekci, tak argumentują wybór koncepcji: Staraliśmy się, aby nasze projekty uwzględniały komfort gości oraz klarowność funkcjonalną, która w połączeniu z przyjaznym, ale charakterystycznym stylem każdego z projektów sprawia, że wnętrza każdego z nich są zapamiętywane przez gości. Nie mogliśmy również zapomnieć o ekologicznym aspekcie, staramy się oszczędzać energię elektryczną, zastosowaliśmy czujniki ruchu sterujące oświetleniem, co sprzyja oszczędzaniu energii, oraz urządzenia sanitarne, redukujące zużycie wody.

Wystrój wnętrz ma zaskakiwać rozwiązaniami. Przykładowo, połączenie przezroczystych drzwi łazienkowych z pokojem hotelowym może wprawić użytkowników w chwilowe zakłopotanie. Nieczęsto można bowiem spotkać tak bezpośrednie połączenie sypialni z łazienką. Zaskoczeniem może też być mobilna leżanka. Niektóre z tych innowacji na długo zapadają w pamięć hotelowych gości.

Przedsmak
Hol jest jednym z wielu miejsc, które miały dać przedsmak atrakcji oferowanych przez hotel. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez architekta nadzorującego budowę, konstrukcja holu i pierwszego piętra przystosowana jest do czasowych ekspozycji sztuki współczesnej. Stanowi ona integralną część wystroju wnętrz, a indywidualnie zaprojektowana recepcja, żywa roślinność oraz meble z serii People (firmy Pirantonio Bonacina) dopełniają wystrój.

Lobby bar
Nazwa kojarzy się z ekskluzywnym wnętrzem i doskonałą atmosferą. Jest on pomieszczeniem otwartym na hol główny. Wykańczając posadzkę w barze i holu, zastosowano kontrast kolorystyczny pomiędzy jasnym i czarnym granitem. Rozwiązanie tworzy granicę wizualną pomiędzy nieformalnym barem a oficjalnym holem.

W wystroju baru szczególną uwagę zwracają krzesła w kształcie muszli. Ich kremowy kolor dodatkowo podkreśla relaksacyjny charakter baru. Zastosowano tu kilka modeli krzeseł firmy Johanson Design: Comet, Cosmos, a także Venus. W barze uwagę zwraca sufit podwieszany, będący połączeniem plisowanej tkaniny i sufitu g-k. Przypomina on wielkie abażurowe lampy – różnica polega jedynie na umiejscowieniu źródła światła. W tym przypadku znajduje się ono na zewnątrz abażuru. Zastosowanie takiego sufitu podwieszanego pozwala na uzyskanie wewnątrz baru miękkiego i wielobarwnego światła. Kolejną tajemnicą tego sufitu jest możliwość opuszczania go dzięki linkom, za pomocą których można wykonać różnego rodzaje konstrukcje.

Restauracja Flavoria
Architekci z pracowni PRC starali się, aby restauracja stanowiła dopełnienie wystroju. Z założenia hotel miał reprezentować modernistyczny styl, który zadowoli młodą i przebojową klasę średnią.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!