REKLAMA

Hotel Narvil – w zgodzie z naturą

ps | 16 marz 2016 13:07 0

Projekt hotelu Narvil przygotowała pracownia KM Rubaszkiewicz. Projektantom udało się harmonijnie wtopić nowoczesną bryłę budynku w otaczającą przyrodę. Hotel zaprojektowany został w oparciu o naturę. Nawiązuje do niej architekturą, designem, materiałami użytymi wewnątrz obiektu, a także rozwiązaniami technicznymi.

W każdym elemencie można tu odnaleźć inspiracje czerpane z natury i przyrody. Nazwa hotelu – Narvil – nawiązuje do położenia obiektu nad rzeką Narew. Nazewnictwo poszczególnych sal konferencyjnych również związane jest z naturą i wodą: Kongo, Missisipi, Nil. W hotelu Narvil dużo jest przeszkleń, co oznacza że obiekt jest bardzo dobrze doświetlony.

 • Hotel Narvil 

  Autor wnętrz: pracownia KM Rubaszkiewicz
  Powierzchnia całkowita: 47.500 m²
  Klient: NARVIL Sp. z o. o.
  Realizacja: 2008/2012
 • mgr inż. arch. Konrad Rubaszkiewicz, Prezes Zarządu

   

  W 100% dizajn hotelu należy do pracowni KM Rubaszkiewicz. Od wygranego konkursu na projekt, aż po detal nadruku na drzwiach do gabinetu SPA hotelu Narvil. Zaprojektowaliśmy w nim wszystko. Architekci towarzyszyli Inwestorowi na każdym kroku Inwestycji, zadbaliśmy o każdy szczegół. Architekt prowadzący nie odpuścił żadnego detalu i nie jeden element tego obiektu wykonał własnymi rękami. Zalążkiem do koncepcji projektu hotelu były drzewa. Ich piękno, wiek i energia zdeterminowały moje myślenie o projekcie. Wiosenny obraz korony 30-sto letniej lipy, był inspiracją dla ściany organicznej, która towarzyszy widzowi od wejścia, poprzez lobby główne, salę balową, przez akwarium wraca do lobby, mija restaurację, kawiarnię, korytarze hotelowe, apartamenty aż po jacuzzi na basenie i SPA. Niczym kręgosłup (konar) otacza, przenika i zespala cały budynek. Bryła budynku przenika się z dębowym lasem, jego dwa wewnętrzne dziedzińce - jeden z lipami, a drugi ze 100 letnim dębem stanowią jedność z budynkiem. Zewnętrze stało się wnętrzem, a przyroda architekturą.4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!