REKLAMA

Karim Rashid autorem niekonwencjonalnego projektu hotelu w Hamburgu

Redakcja Propertydesign.pl | 23 lis 2016 14:16 0
Fot. Prize Managment Group

Celem powstałej w 2006 roku marki prizeotel jest stworzenie sieci niekonwencjonalnych, a przy tym niedrogich hoteli we wszystkich większych niemieckich miastach. Pierwszy zbudowano w Bremie, a zaprojektował go Karim Rashid. Zleceniodawcy tak spodobał się efekt, że zaprosił go do stworzenia obiektu w Hamburgu. Nietuzinkowy styl Rashida stał się więc znakiem rozpoznawczym sieci.

Hotel prizeotel Hamburg ma powierzchnię ok. 7,5 tys mkw. To siedem pięter kolorowych przestrzeni, których koncepcję wymyślił Karim Rashid. Królują tu przykuwające oko kształty. Wszystko to okraszone propagowanym przez Rashida hasłem designokracji, czyli dostępności wysokiej jakości wzornictwa dla wszystkich. Zgodnie z tym założeniem, żeby stworzyć dobrą przestrzeń, wcale nie trzeba dużych pieniędzy – trzeba ją jedynie zoptymalizować, tak aby była wygodna i funkcjonalna. Zasady działania prizeotel, zgodnie z którymi tania oferta powinna być dobra jakościowo i komfortowa, zaprzeczają tym jakimi dotychczas rządziły się hotele klasy ekonomicznej.

Urządzając hamburski hotel Rashid zdecydował się na produkty zaprojektowane przez włoską firmę Bonaldo. Zarówno w pokojach, jak i w restauracji znajdziemy więc Poly – białą wersję krzesła z błyszczącego poliwęglanu. To charakterystyczny i budzący emocje zwycięzca Red Dot Design Award. Również w restauracji, ale też i w holu pojawia się różowo-biały stołek Sym. Wyróżniająca go prostota przy jednoczesnej unikatowości kształtu, sprawia, że jest on w stanie grać główną rolę w każdym otoczeniu.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ GALERIĘ ZDJĘĆ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!