REKLAMA

Metamorfoza Hotelu Witek w Krakowie

ps | 16 marz 2016 15:14 0

Wysmakowana kolorystyka, świetnie dobrane oświetlenie i nietypowe formy nowych mebli sprawiły, że wnętrza hotelu zyskały niepowtarzalny charakter, łączący minimalistyczną czystość i klasę rodem z klubu dla gentlemanów.

Czterogwiazdkowy Hotel Witek w Krakowie, który przeszedł niedawno metamorfozę swojego lobby oraz recepcji, to jedno z takich miejsc gdzie do wystroju wnętrza przykłada się dużą wagę. Dlaczego?

Poniekąd dlatego, ze jego właścicielka, Anna Witek-Pietroń od lat pasjonuje się elementami służącymi dekoracji – dywanami, tapetami, firankami a ostatnio również farbami.

Hotel funkcjonuje od roku 2001 jako rodzinna, krakowska firma. W tym czasie przeszedł niejeden remont, rozbudowę i zmianę wystroju. Przesuwano, burzono, tapetowano i malowano ściany, zmieniono meble i wyposażenie, a wszystko to z zamiłowania do piękna oraz dla marki "Witek" pochodzącej od nazwiska założycieli tej dużej firmy zatrudniającej łącznie blisko 300 osób.

Ostatni remont przypadający na końcówkę grudnia 2015 odsłonił zupełnie inne oblicze lobby i recepcji. Z ciepłych barw takich jak kremowy, złoty czy czerwony nastąpiło przejście na chłodniejsze kolory. Na ścianach zagościły tak modne teraz szarość i biel ożywione turkusowymi dodatkami w postaci aksamitnych sof.

W wystroju zmieniło się prawie wszystko oprócz podłogi to jednak właściciele zdecydowali się pozostawić i rozbudować piękne oceaniczne akwarium z prawdziwą rafą koralową.

Akwarium jest znakiem rozpoznawczym hotelu, ponieważ jest z nami od początku jego istnienia. Nowe kolory ścian podkreślają wyrazistość rafy koralowej w akwarium, dzięki czemu dom egzotycznych ryb i koników morskich jeszcze bardziej przyciąga wzrok naszych Gości – mówi Andrzej Witek, prezes hotelu.

Projektantki firmy Witek- Anna i Zuzanna Pyrkosz, zaangażowane do tego remontu- opowiadają, że aranżując wnętrze lobby i recepcji zależało im na biznesowym wizerunku, prostocie i ponadczasowości: Przy doborze farb i ich odcieni inspiracje czerpałyśmy ze skandynawskiego stylu, gdzie proste, minimalistyczne wnętrza z oszczędną paletą barw wzbogacone są o chłodne pastele - zgaszone szarości i turkusy. Nowe, idealnie dobrane odcienie farb swą świeżością i głębią tchnęły w dekoracje nowe życie.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!